ולת"ם | זכויות וחובות | מסמכים ואישורים | טלפונים שימושיים | תגמולים | חוק שירות מילואים | גיוס למילואים
ייעוץ לימודים
מלא/י את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם:
שם מלא
דוא"ל
נייד
עיר
תחום לימוד
מציאת עבודה
מלא/י את פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם:
שם מלא
דוא"ל
נייד
עיר
קו"ח
הצטרפו אלינו בפייסבוק
כשאהיה גדול אהיה:
עורך דין
רופא
היי-טקיסט
יש עוד זמן
טיפטיפון
אל תהסס להגיש בקשות למלגה! לא רק מעוטי יכולת זכאים למלגות 16
facebook
twitter
email
126305
1
print
טופס 58
טופס 58 הוא הפתרון עבורכם במידה ואינכם יכולים להתייצב לזימון המילואים הקרוב ואינכם עומדים בדרישות מטעם הועדה לתיאום מילואים.
 טופס 58

טופס 58, הוא האופציה האחרונה שלנו לפני היציאה למילואים. במקרים בהם אין אפשרות לביטול המילואים על ידי הולת"ם (ועדה לתיאום מילואים), ובעיקר במקרים בהם צו המילואים שנשלח אליכם הוא לתקופה של פחות מ-6 ימים או שנותר פחות מחודש לביטול צו המילואים, טופס 58 הוא הפתרון שנותר לנו על מנת לבטל את הזימון למילואים במידה וכל שאר האפשרויות כבר מוצו.

 

לקבלת טופס 58

 

מה זה טופס 58?

טופס 58 הוא הטופס בו אנחנו אומרים להסדיר את אי התייצבותינו למילואים כאשר אין לנו אישור מהועידה לתיאום המילואים. טופס זה מגיע למפקד יחידת המילואים שלך אשר אמור לשקול את האופציות ולהחליט האם לשחרר אותך משירות המילואים או להכריח אותך להתייצב.

 

בשונה מהועדה לתיאום מילואים בה יושבים נציגים אשר צריכים להחליט על חשיבות החייל לתפקוד מערך המילואים אל מול צרכי ההמשק והמעסיק ולנוכח שיקולים אשר מוגדרים מראש לועדה, טופס 58 יכול לפנות באופן יותר אישי למפקד היחידה / קצין השלישות / מג"ד ונתון להחלטה הנובעת גם מהנכתב בטופס, גם מהיסטורית שירות המילואים שלך וגם על מידת ההכרות שלך עם הגורם המקבל את ההחלטה בנושא זה.

 

אז מה צריך למלא בטופס 58?

  • חלק א - פרטי החייל: חלק זה ימולא על ידי קצין הקישור / שליש המחנה.
  • חלק ב - בקשת החייל: חלק זה ממולא על ידי החייל המגיש את הבקשה, זהו המקום לפרט ולנמק את הסיבה שבעקבותיה אתם מבקשים שלא להתייצב / לקצר / לדחות את הזימון למילואים.
  • חלג ג - החלטת הגורם המוסמך: פה תינתן התשובה לבקשה על ידי הגורמים הרלוונטים כולל נימוקים.
  • חלק ד - הפרטי השירות והיסטוריית החייל: פה ינתן פירוט על היסטוריית המילואים של חייל המילואים המבקש להסדיר את אי ההתייצבות לזימון המילואים. ימי מילואים שעשה בעבר, בקשות קודמות לשחרור מהמילואים, ומצב היחידה לקראת זימון המילואים.
  • חלק ה - חלק שנועד למשרד הקישור, פרטיים בירוקרטיים על מסירת ההצהרה לחייל.

 

לסיכום, חשוב לזכור כי טופס 58 יכול לסייע לכם בזמנים בהם תצטרכו לדחות או לבטל את שירות המילואים הקרב, אך חשוב להשתמש בו בתבונה, לבדוק האם קודם הינכם עומדים בתנאי הולת"ם ורק לאחר מכן להגיש את הבקשה. במקרה והגשתם את הבקשה – נסו לשוחח עם מפקד יחידת המילואים שלכם גם על מנת לספק הסבר משכנע לסיבה שאינכם יכולים להגיע למילואים בתאריך שנקבע.

 

רוצה לקבל מידע נוסף? השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם!

הרשמה
שם פרטי
שם משפחה
נייד
דוא"ל
עיר
הערה
תגובות לכתבה
 

https://www.lavlaron.com/forms/use/fillform.aspx?formid=128

זהו הקישור לטופס 58 באתר 'לבלרון'. אפשר למלא, לחתום, להוסיף צרופות ולשלוח בחינם מכל מחשב (גם מסמרטפונים).

אחלה שירות!

15:22, 17/12/2014