סלקום דרושים חיילים משוחררים

מעבר לחיים האזרחיים

הצעד הראשון שלכם מהשירות הצבאי לאזרחות

המעבר לחיים האזרחיים הוא הרגע לו מחכה כמעט כל חייו עוד מיום גיוסו, כמעט ולא ניתן למצוא חייל בשירות סדיר שלא סופר את הימים עד לכניסתו לאזרחות. רבים מהם מחזיקים בטבלאות ייאוש מקושטות למשעי או בשעוני חול המכוונים בדיוק לרגע המשמח. אז למרות האושר הגדול המלווה בשחרור מצה"ל, אנו נתקלים לא פעם בצעירים שהמעבר הזה מכניס אותם להלם מסויים ואינו עובר בצורה חלקה כל-כך. אחרי הכל מדובר בשינוי קיצוני ובמעבר חד ביותר, ולכן תחושות חרדה ובלבול הן מובנות ולגיטימיות.

תכנון העתיד הקרוב
על מנת להקל מעט את המעבר לחיים האזרחיים אנו ממליצים לחיילים משוחררים לתכנן את פרק הזמן שהולך להגיע אליהם. אין הכוונה כמובן לתכנן את כל החיים העתידיים אלא רק את התקופה הקרובה העתידה לבוא. תיכנון מוקדם בהחלט יכול להקל את הכניסה לאזרחות ולהפוך אותה לברורה יותר ועם כמה שפחות חוסר וודאות.

תכנון העתיד הרחוק
עם תכנון העתיד הרחוק תוכלו לחכות מעט ברגע שחרורכם מהצבא. אין כל סיבה להחליט ממש עכשיו היכן לקנות בית, מה בדיוק ללמוד ועם מי ומתי להתחתן. אלו הן החלטות הרות גורל שבהחלט יכולות להמתין מעט עד שתתאפסו על עצמכם ותתרגלו לחיים האזרחיים. 

בין רצוי למצוי אחרי השחרור
רבים מהחיילים שמשתחררים מצה"ל מאמינים שעם רגע שחרורם ייפתרו כל הצרות בחייהם. מבחינה זו אנו ממליצים להנמיך ציפיות, משום שעם הכניסה לאזרחות מגיעות לא פעם צרות חדשות. בסופו של דבר השירות הצבאי הוא בועה שמתפוצצת ברגע השחרור ובהחלט כדאי להיות מוכנים לכך. הכוונה היא שכדאי להבין ולצפות שיתעוררו קשיים מסוג אחר איתם תאלצו להתמודד וכי לא הכל תמיד יהיה וורוד.