סלקום דרושים חיילים משוחררים

החפש"ש

חשיבות חופשת השחרור בתום השירות הצבאי

חפש"ש - המילה שמעבירה צמרמורת בגוף לחיילים סדירים עוד מתקופת ימי הביניים. כולם מחכים לה, כולם משתוקקים לה אך לא כולם יודעים כיצד לנצל את הזמן הפנוי לטובה ויעילות. חופשת השחרור, כל מה שתצטרכו לדעת

כמה חפש"ש מגיע לי?
המנהג העתיק של חופשת השחרור קיים כמעט לכל חייל. ללוחמים החפש"ש יכול להגיע למספר ימים הקרוב לחודש, ולג´ובניקים זה יכול להסתכם לפעמים בשבוע, תלוי בעיקרון כמה ימי חופש נשארו לכם. במקרה וצברתם דפוק (החזר ימים לצבא), החפש"ש ברוב המקרים יתקצר, ובמידה ונשארו לכם ימי חופש "ספייר" או רגילה שלא השתמשתם בה, בהרבה המקרים החופשה תתארך. כך או כך, נצלו את הזמן הזה כדי לחשוב על העתיד, להרגע מהדאגות ובעיקר… לישון.

מה מותר ומה אסור בחפש"ש
חופשת השחרור היא הזמן שלכם להרגע מהשירות הצבאי, ממש שניה לפני שאתם גוזרים את החוגר. היא תעניק לכם הרגשה כאילו יצאתם כבר לאזרחות, אך זה חשוב לזכור שאתם עדיין חיילים, וזה אומר שחלים עליכם חוקים של חיילים לכל דבר. לא תוכלו לטוס לחו"ל (ללא אישור מהצבא), תצטרכו לשמור על כוננות ובמידת הצורך לחזור מדוגמים במקרים מסוימים. אם נסתכל על זה מהצד השני, זה הזמן שלכם ללכת לים ביום ראשון, משהו שלא יכלתם ´להרשות לעצמכם´ בתור חיילים סדירים.

חיפוש עבודה והרשמה ללימודים
חופשת השחרור היא זמן מעולה לחשוב על העתיד שלכם. זה אולי יראה לכם קצת מוקדם מדי, אך אם לדבר בכנות, זה באמת הזמן היחיד שבו אין לכם כלום, אבל ממש ממש כלום על הראש. קחו את הזמן הזה לא כדי לרוץ לראיונות עבודה, אלא כדי לחשוב במה מעניין אתכם לעבוד, מתי תהיו מוכנים להתחיל קורס פסיכומטרי ואולי גם איפה ללמוד בשנה הבאה.