סלקום דרושים חיילים משוחררים

להשתחרר או להישאר בצבא

האם להישאר בקבע או לצאת לחיים האזרחיים?

צבא ההגנה לישראל הוא גוף בטחון מעולה שתורם לנסיון שלכם ולרזומה מקפיץ בקורות חיים. הוא מציע שירות קבע לחיילים רציניים מעבר לתקופת הריצוי הרגילה, והמון אנשי קבע נהנים ממנו מהמון בחינות. כיצד תוכלו לדעת אם זה בשבילכם?

חתימת קבע לתקופה קצרה
לחתום קבע יכול להיות יתרון בשבילכם והזדמנות לצבור נסיון לקורות חיים, ולעשות כסף במהירות בלי יותר מדי טרטורים של ראיונות עבודה מפה ולשם. אתם לא חייבים לחשוב על הטווח הארוך, כיוון שבהמון מקרים מציעים חתימה לתקופה קצרה מסוימת כמו 4 חודשים, כך שזו יכולה להיות הזדמנות מעולה עבורכם גם כדי להרגע מהנהלים וגם לחשוב על העתיד והקריירה שלכם.

זכויות שחרור מקבע
אולי לא ידעתם, אך בעת השחרור משירות הקבע שלכם קיימות זכויות ברורות למענכם שיעזרו לכם להשתלב באזרחות כמו מענק מוגדל ופיקדון צבאי ללימודים, פתיחת עסק ומטרות שונות. כעיקרון, הצבא מעוניין מאוד באנשי קבע רציניים, ובעקבות כך מתגמל אותם במהלך שירות הקבע וגם בעת השחרור. אם זמן השירות בקבע לא עולה על שנתיים תוכלו גם להנות ממענק עבודה מועדפת.

ויתור על השחרור
זה לא כל כך פשוט לראות את כל החברים, בני המחזור, שלך הולכים הביתה כשאתה נשאר בבסיס, תרתי משמע. להמשיך להסתובב על מדי ב´ זה לא משהו שכולנו היינו חושקים בו. מצד שני, לא כולנו מוכנים באותו זמן לצאת אל האזרחות. קיימים חסרונות בשירות קבע, כמו התנאים, הבית שלא רואים כל יום ובבסיסים שונים גם האוכל יכול להפריע. אך יש גם יתרונות כמו תנאים מעולים, הטבות, מענקים לשחרור ויחס הוגן, עם נסיון מכובד בקורות חיים. זה לא משנה מה תבחרו בסופו של יום, כל עוד את מתחברים להחלטתכם לפי האופי האישי שלכם.