סלקום דרושים חיילים משוחררים

חיילים משוחררים במדינת ישראל

במדינה בה הגיוס חובה את תהליך השחרור מהצבא חווה כמעט כל אזרח

הכניסה לארץ האזרחות יכולה להראות מעט כמו בוץ טובעני לפעמים. המון חיילים משוחררים ויוצאי שירות לאומי מפחדים משלב המעבר הזה, גם כלכלית וגם תעסוקתית, ולכן כדאי להכיר את ההטבות והחוקים שנועדו להגן עליכם, ולעזור לכם להשתלב בצורה נוחה ומסודרת כמו שבאמת מגיע לכם.

הטבות למשתחררים
כשזה מגיע לחיילים משוחררים, כולם מודעים למשכורת הנמוכה שקיבלו במהלך השירות, לתקציב החודשי הנמוך ולחסכון הזה שאף פעם לא נח. זה עניין שמשתנה בשלב האזרחות, כיוון שהמון משוחררים נהנים מהטבות הנוגעות בלימודים, עבודה, פנאי, ועוד. הטבות לחיילים משוחררים תמיד היו ויהיו קיימות עבורכם כדי להקל על השנים הראשונות באזרחות, לתת לכם פתח לנשום ובסופו של דבר להגיד ´היי, זה מגיע לי.´.

הקלות למשוחררים
שלב השחרור מצה"ל יכול להיות מצד אחד קל אך גם קשה מבחינה מסוימת. לא כל כך קל להסתדר שם בחוץ, משוק העבודה, ניהול הכסף שלכם בחשבון הבנק ומימון הלימודים. הקלות שונות ומיוחדות נועדו עבורכם החיילים המשוחררים כדי לעזור לכם להתמזג יותר בקלות, אם מדובר בעמלות נמוכות בבנק ועבודות מועדפת עם מענק כספי מכובד. נצלו זאת בשביל עצמכם, ובשביל להמשיך את המותג ´חיילים משוחררים´ ברוח טובה.

חוקים לטובת משוחררים ובוגרי שירות לאומי
ישנם חוקי ברזל שנועדו להקל עליכם בעת השחרור מצה"ל או משירות לאומי. מענק כספי, פיקדון אישי, הטבות שונות לחיילים משוחררים, משרות מועדפת ועוד ועוד. תנאים אלו מעוגנים בחוק ומשומשים יום יום ע"י חיילים משוחררים וצעירים יוצאי שירות לאומי, הם נהנים מהזכויות שלהם על התקן החל משוק העבודה, הלימודים ועד לפנאי היום-יומי.