סלקום דרושים חיילים משוחררים

מס הכנסה לחיילים משוחררים

הטבות, זכויות והקלות למיסים לחיילים משוחררים

מבחינתנו, מאוד חשוב שתדעו ותבינו לעומק את הזכויות שלכם כחיילים משוחררים. אחת מהזכויות הקיימות עבורכם היא הקלות במס הכנסה, וזה מתבטא בצורות שונות. כמה תשלמו, באילו מקרים תקבלו פטור ומתי תצטרכו לשלם כרגיל?

זכאות ופטורים במס הכנסה
כאשר ויגיע הרגע בו תתחילו לעבוד, במשך רוב חייכם תצטרכו לשלם מיסים למדינה. פטור ממס הכנסה קיים לחיילים משוחררים ב3 שנים הראשונות בשוק העבודה כזכות שהמעסיק חייב לממש, וזה מפורש בצורה כזו שעד מדרגת המס השניה (8 אלף שקל) של משכורת ברוטו בחודש, תצטרכו להפריש באופן סמלי מהמשכורת החודשית רק לביטוח לאומי. הזכות קיימת כדי לאפשר לכם להשתלב בשוק העבודה בצורה חלקה ורגועה, בלי לרוץ במרתונים אחרי השחרור.

מס הכנסה למשוחרר עצמאי
המון חיילים משוחררים בוחרים לפתוח עסק פרטי בתחום שלהם. זה לא קל להשתלב כעצמאי, אך כאשר משתמשים בהטבות שבידכם כמו פיקדון צבאי זו יכולה להיות מקפצה לא רעה. גם כאן, כמו בכל עבודה כשכירים תצטרכו לשלם מס הכנסה. אין פטור מכך ואין יוצאי דופן וכל הכללים החלים על חייל משוחרר שכיר בשלוש השנים מהשחרור רלוונטיים גם כאן, אך חשוב לדעת שכאשר אתם על תקן חיילים משוחררים תוכלו להנות מהטבות והקלות משמעותיות מאוד בכל הנוגע לתשלומי מס הכנסה.

עבודה בשכר מינימום
שכר המינימום הוא השכר המוכר בהמון עבודות לחיילים משוחררים בישראל. הוא עומד נכון למועד כתיבת שורות אלה במשרה מלאה על סכום כולל של 4825 ש"ח, ומדי זמן מה מחליטה הממשלה להעלות את השכר הכולל הזה. אם נדבר על מס הכנסה, חשוב לציין כי חיילים משוחררים נהנים מהזכאות לא לשלם אותו כאשר עובדים על תקן שכר מינימום, וזה יכול להיות יתרון משמעותי למשוחררים בעבודה מועדפת, שלא משלמים מס ומקבלים מענק כספי בתום תקופת העבודה.