סלקום דרושים חיילים משוחררים

זכויות משתחררים בביטוח לאומי

מענקי שחרור ופקדון למשתחררים בביטוח לאומי

ביטוח לאומי הוא מנגנון שמגן על אזרחי מדינת ישראל באופן כלכלי. במקרים של אסון, אבטלה ונכות - הביטוח לאומי יגן על הפרנסה שלכם. החל ממתי חיילים משוחררים צריכים לשלם לביטוח לאומי, מה הגוף הזה מציע לכם ואילו הטבות קיימות?

האם יש פטור מביטוח לאומי
תשלומי ביטוח לאומי מתבצעים ע"י רוב אם לא כמעט כל אוכלוסיית ישראל. אנשים הפטורים מביטוח לאומי בדרך כלל סובלים מבעיות כאלה ואחרות שלא מאפשרות להם לשלם סכומים חודשיים. עקרות בית שלא עובדות, נכים המקבלים קצבת נכות (עם 100% נכות) וחיילים סדירים שלא עובדים כשכירים או עצמאיים זכאים לפטור מתשלומים לביטוח לאומי. בכל הנוגע לחיילים משוחררים, אם אתם עומדים בהקריטריונים האלה, לא עלינו, אתם זכאים לפטור, ואם לא, אתם כן זכאים להטבות והקלות שונות שיעזרו לכם להשתלב כראוי.

זכאות אבטלה למשוחררים
דמי אבטלה הם אחת מזכויותיכם הקיימות כמשוחררי צה"ל או שירות לאומי. אם התחלתם את תקופת האבטלה שלכם בשנה הראשונה לשחרור, תוכלו לקבל שכר ע"פ ממוצע שכר לפני תקופת האבטלה. דמי אבטלה יכולים להיות יתרון כאשר אתם בתהליך חיפוש עבודה, בלימודים אקדמיים או גם במהלך קורס והכשרה מקצועית, כאשר דמי האבטלה החודשיים עובר אליכם מגוף הביטוח לאומי.

ביטוח לאומי מועדפת
עבודה מועדפת היא עבודה המציעה מענק כספי בתום תקופת העבודה הרצוי. תוכלו להסתכל על כך כאות כבוד על שירותכם למדינה, וזוהי עזרה כספית שמטרתה לקדם אתכם למטרותיכם באזרחות אם זה ללימודים או לטיול הגדול. ביטוח לאומי מעורב בכל הנוגע לעבודה מועדפת, והוא הגוף המפריש לכם בעצם את המענק הכספי בתום תקופת העבודה, בהתערבות המעסיק אצלו עבדתם.