סלקום דרושים חיילים משוחררים

דמי אבטלה לחיילים משוחררים

כי ככה זה... כשבשביל להגשים חלומות צריך הרבה כסף.

השתחררתם מהצבא, אתם מחפשים עבודה (אפילו מחפשים בנרות), ועדיין לא מצאתם. אין ספק שכל יום שעובר מרחיק אתכם כי מהגשמת החלומות שלכם. זה לא משנה עם החלום שלכם הוא לימודים, טיול בעולם או אפילו חופשות בארץ - לכולם צריך כסף, ואפילו הרבה. אז איך מצליחים להתגבר על החור בכיס שהולך וגדל? ייתכן ודמי אבטלה זמניים יסייעו בדבר. אז רגע לפני שאתם שואלים בפליאה האם חיילים משוחררים יכולים לקבל דמי אבטלה, נגיד שכן! בהחלט כן. כמובן שיש תנאים והגבלות ובדיוק בכך נעסוק ממש עכשיו.

תקופת אכשרה לקבלת דמי אבטלה לחיילים משוחררים
העניין עם דמי אבטלה הוא שצריך לעבוד תקופה מסויימת לפני קבלת והם לא ניתנים באופן אוטומטי לכל מי שאינו עובד. התקופה הזו נקראת תקופת אכשרה ולפי יש לעבוד במשך שנה לפני קבלת הכסף מביטוח לאומי. אצל חיילים משוחררים המצב מעט שונה! תקופת האכשרה עבורכם תהיה חצי שנה בלבד ולאחריה תוכלו לחתום בלשכה לקבלת דמי אבטלה. שימו לב שניתן לחתום בתנאים אלו רק בשנת הראשונה לשחרור מצה"ל ולאחר מכן לא יהיו לכם תנאים מיוחדים ותהיו שווים בדיוק כמו שאר האזרחים.

תנאים לקבלת דמי אבטלה לחיילים משוחררים
שימו לב שכדי לקבל דמי אבטלה תצטרכו להציג מכתב פיטורין מהמעסיק שפיטר אתכם. זה אומר שאם אתם התפטרתם ועזבתם את מקום העבודה על דעת עצמכם, לא תהיו זכאים לדמי אבטלה. גובה דמי האבטלה שתקבלו תלוי במשכורת במקום העבודה הקודם והתקופה שבה תקבלו דמי אבטלה תהיה ברוב המקרים עד 70 ימים שלאחריהם (או בתוכם) תצטרכו למצוא עבודה.

חתימה על דמי אבטלה בזמן הכשרה מקצועית
שירות התעסוקה מפנה מובטלים (ופעמים רבות גם חיילים משוחררים) להכשרה מקצועית שתאפשר להם להשתלב בקלות רבה יותר בשוק העבודה. בזמן הקורסים הספציפיים האלו יכולים המשתתפים בהם לקבל דמי אבטלה בסכום של 70% מדמי האבטלה שהיו מגיעים להם אם לא היו משתלבים בקורסי ההכשרה המקצועית האלו.  חשוב לדעת שלא כל קורס נחשב להכשרה מקצועית שמזכה בדמי אבטלה, אלא רק אלו שנקבעו על-ידי הביטוח הלאומי.