סלקום דרושים חיילים משוחררים

התנהלות פיננסית בחיים האזרחיים

בכניסה לחיים האזרחיים מגיעים גם לא מעט צרות כלכליות, שכר דירה, הוצאות רכב ועוד אין סוף. איך בדיוק מתנהלים נכון בתוך כל הבלאגן ?

לאחר השחרור מהצבא צצים לנו הרבה סידורים ומשימות שצריך לעשות בין אם זה לדאוג ללימודים, עבודה או בית אך הדבר הכי חשוב שצריך לדעת מיד לאחר הצבא הוא ההתנהלות הפיננסית באזרחות, כי כשמדובר על העתיד שלנו חשוב לדעת את כל מה שאפשר כדי שנדע להתנהל נכון.

בחירת בנק
פתחתם חשבון בנק לפני הצבא כי קיבלתם הטבה למעבירי משכורת צבאית לחשבון? לא בטוח שאתם עדיין נמצאים בבנק הכי טוב בשבילכם. לאחר הצבא מומלץ לעשות סקר שוק מחדש בכל הנוגע לחשבון בנק, כדאי שתבדקו איזה בנק ייתן לכם את ההטבות הטובות ביותר כחיילים משוחררים ולכמה זמן ההטבות האלה ימשכו ועל פי זה תבחרו את חשבון הבנק שלכם.

מימון הלוואות
חיילים משוחררים מוצאים את עצמם זקוקים לסכומי כסף גדולים לאחר הצבא, בין אם זה ללימודים ובין אם זה לחתונה או קניית רכב המענק הצבאי לא תמיד יספיק לנו. בתור חיילים משוחררים אפשר למצוא הלוואות בתנאים מסובסדים ונוחים יחסית או בבנקים השונים או דרך הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים.

חסכון ופנסיה - גם משוחררים צריכים
אמנם רק השתחררתם מצבא ומכאן עד הפנסיה שלכם יש עוד כמה עשרות שנים טובות אך זה לא אומר שאפשר להתעלם ממנה לחלוטין, עוד מגיל צעיר מומלץ להתחיל לחסוך כסף לשעה שנצטרך אותו, מומלץ לחסוך כסף ע"י פתיחת תכנית חיסכון בחשבון הבנק שלכם ולקבוע סכום הפרשה קבוע מהעובר ושב לחיסכון אשר יעבור אליו פעם בחודש ללא כל התעסקות. נושא נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא קרן הפנסיה, מומלץ עוד מגיל צעיר להתחיל להפריש ממשכורתיכם לקרן פנסיה אז במידה ואתם עובדים במקום קבוע כדאי שתבררו מול המעסיק מה מגיע לכם ואיך עושים את זה.