סלקום דרושים חיילים משוחררים

הדרכות ומידע למשתחררים

הרבה זמן חיכיתם לרגע השחרור והנה הוא הגיע. השאלה היא כעת מה לעשות? איך לנהל את חיינו מעתה והלאה?

שחרור ממסגרת צבאית יכול לעיתים להיות מבלבל וליצור קונפליקטים ולכן אנחנו כאן כדי לסדר לכם את הראש.

מידע עבודה מועדפת
כל השירות תמיד חיילים שואלים "עד מתי" ומצפים לרגע המיוחל של יום השחרור. כאשר הוא מגיע ואתם אזרחים סוף סוף, זה עלול לעיתים להיות קצת מבלבל. בכל זאת הייתם מכיתה א´ במסגרות ורק עכשיו אתם אדונים לעצמכם. בואו נתחיל מהדבר הראשון - כסף. כאשר הייתם חיילים אנו מניחים שלא הסתפקתם במשכורת הצבאית. חיכיתם לרגע שבו תוכלו לעבוד בצורה נורמלית. כעת יש לכם את האופציה הזו אבל גם אופציה נוספת - עבודה מועדפת. מדובר בעבודה אשר מי שרשאי לעבוד בה הם חיילים משוחררים או מי שהשלים 24 חודשי שירות לאומי.. עבודה זו היא עבודה רגילה לכל דבר רק בנוסף למשכורת החודשית, בתום תקופת זמן המועדפת, תקבלו סכום נאה וחד פעמי של 9,550 שקלים. תקופת זמן המועדפת הינה 6 חודשים 8 שעות ביום. העבודות במועדפת יכולה להיות בתחנת דלק / סיעוד / חקלאות / בניה / בתי מלון ועוד.

מידע על פיקדון צבאי ומענק שחרור
ישנם שני סכומי כסף להם אתם זכאים לאחר השחרור. אל תתבלבלו ביניהם. הראשון זה המענק אותו אתם מקבלים לחשבון הבנק 60 יום מהשחרור והשני הוא פיקדון אותו מקבלים 5 שנים לאחר השחרור או מתי שתרצו במידה והכסף הולך לטובת עסק / חתונה / לימודים / דיור / רישיון/ הכשרה מקצועית. חשוב לא לשכוח את הפיקדון בבנק כי לאחר עשור מהשחרור הוא נמחק ולא תהיו זכאים לקבל אותו גובה המענק וגובה הפיקדון תלוי בזמן השירות שלכם ובתפקיד שבו שירתתם.

הכוונה ללימודים למשוחררים
כאשר סיימתם את הצבא, המסגרת שוב חוזרת אליכם והפעם בלימודים אקדמיים. בזמן שתעבדו בעבודה כלשהי, כדי לא לבזבז זמן מיותר ללא משכורת, מומלץ להתחיל לבדוק על מכללות / אוניברסיטאות שבהן תרצו ללמוד, תבררו על פסיכומטרי ותיגשו למבחן. תחשבו טוב על מקצוע שאתם רוצים לעסוק בו ותתחילו את חייכם. הסדר אצל רוב המשוחררים הוא כזה - עבודה מועדפת, לימודים לפסיכומטרי, לימוד לתואר במכללה או אוניברסיטה. בקשר לטיול הגדול, מומלץ לבצע אותו לפני תחילת הלימודים כמובן.