סלקום דרושים חיילים משוחררים

חישוב מענק שחרור ופיקדון צבאי

סכומי זכאות אישית של המענק לחיילים משוחררים

אז השתחררתם מהצבא… אתם בטח מחכים לפיקדון ולמענק ששמעתם עליהם כל כך הרבה זמן. אז איך זה בדיוק עובד, מה אפשר לעשות עם הפיקדון וכמה בדיוק מגיע לכם ?

חישוב מענק שחרור
בטח שמעתם הרבה על מענק השחרור אבל כמה בדיוק נקבל כשהוא יגיע? מענק השחרור מחושב לפי חודשי שירות והחישוב הוא כזה: על כל חודש של שירות קרבי תקבלו 568.50 שקלים, על חודשי שירות כתומך לחימה מגיע לכם 473.41 שקלים ועל שירות כללי תקבלו 378.32 שקלים לכל חודש שירות. עכשיו מה שנשאר הוא לחשב כמה חודשים שירתתם ובאיזה סטטוס ולהכפיל בחודש הרלוונטי.

כמה פיקדון יש לי?
אם אתם כבר חיילים משוחררים או אפילו יצא לכם להשתמש פעם או פעמיים בפיקדון הצבאי אתם יכולים להתעדכן בסכום המדויק שנשאר לכם דרך האתר של הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים ולהיכנס לאזור האישי. סכומי הפיקדון העדכניים נכון להיום הם: 
בנים (36 חודשי שירות): לוחמים - 28,414 ש"ח. תומכי לחימה - 24,316 ש"ח. אחר - 19,671 ש"ח
בנות (24 חודשי שירות): לוחמות - 18,579 ש"ח. תומכות לחימה - 16,119 ש"ח. אחר - 13,114

איך מושכים כספי מענק ופיקדון
אך איך משתמשים בכל הטוב הזה? את כספי המענק תקבלו באופן אוטומטי ישירות לחשבון הבנק, יש לשים לב שלפעמים הסכום יכנס לחשבון בשתי פעימות אז אין מה להילחץ אם לא קיבלתם את הסכום המלא בפעם אחת.

בכספי הפיקדון הסיפור קצת שונה, על מנת לממש אותו אפשר להשתמש בו לשימושים ספציפיים ולא לכל דבר. נכון להיום המטרות לטובתם אפשר למשוך את כספי הפיקדון הם: לימודים, הכשרה מקצועית, פתיחת עסק,  חתונה, רכישת דירה ולימודי נהיגה לרכב פרטי. מי שלא ניצל את מלוא סכום הפיקדון או חלקו לאחת מהמטרות האלו יוכל למשוך את יתרת הפיקדון המלאה בתום 5 שנים מיום השחרור, יש לשים לב שלאחר 7 שנים מיום השחרור הפיקדון יימחק ולא יהיה ניתן לנצל את הסכום שמגיע לכם!