סלקום דרושים חיילים משוחררים

מענקים ופקדונות העומדים לזכות החייל המשוחרר

מזל טוב לכם! השתחררתם מהצבא (או שאתם עומדים להשתחרר ממש בקרוב), ואתם הופכים להיות אזרחים לכל דבר ועניין.

שלא כמו שאר אזרחי ישראל, אתם לא ממש הכנסתם כסף בשנים האחרונות, ואם לא סיימתם את הצבא במינוס (כמו רוב החיילים המשוחררים), אתם יכולים להגיד תודה... אין כל וויכוח על זה שהשחרור מצה"ל הוא משמח ומרגש, אבל בנוסף לזה הוא גם כרוך בלחצים ומתחים כלכליים. אין לכם כסף, אין לכם חסכונות וגם עדיין לא מצאתם עבודה טובה ורווחית. אל תדאגו! צה"ל ומשרד הביטחון חשבו על הכל והעמידו לרשותכם מענקים ופקדונות שיעזרו לכם לצלוח את התקופה המאתגרת בהצלחה. הנה כל הפרטים.

מענק שחרור - הדרך שלכם להתחיל את האזרחות ברגל ימין
מענק השחרור הוא סכום כסף ראשוני שייכנס ישירות לחשבונכם בפרק זמן של עד 60 ימים מיום השחרור שלכם. זה כסף שמגיע לכם ללא כל תנאי והוא נועד כדי לעזור לכם בתקופה הראשונית של האזרחות. גובה המענק נקבע לפי אורך השירות שלכם ואופי השירות שלכם. כך למשל חיילים ששירתו במשך 3 שנים בתפקיד קרבי ייהנו ממענק גבוה יותר ממי ששירת שנתיים בתפקיד של תומך לחימה. הכסף ייכנס באופן אוטומטי לחשבון שאליו נכנסה המשכורת הצבאית ואינכם צריכים לעשות דבר כדי לקבל אותו. נצלו אותו בחוכמה! מטרתו של המענק היא לעזור לכם להסתגל ולהתארגן עד שתמצאו עבודה.

פיקדון צבאי לחיילים משוחררים - כסף גדול להגשמת תכניות גדולות
את כספי הפיקדון הצבאי, בניגוד לכספי מענק השחרור, לא תקבלו באופן אוטומטי אלא רק אם תעמדו באחד מהתנאים שנקבעו. מדובר בסכום גדול בהרבה מזה של המענק והוא נועד למימוש מטרות גדולות במיוחד כמו: לימודים, פתיחת עסק, קניית דירה, חתונה, לימודי נהיגה ועוד. כדי למשוך את הכסף תצטרכו למלא את הטפסים הדרושים ולהציג אישור שאתם אכן מממשים את אחת מהמטרות שהזכרנו. אם לא תמשכו את הכסף לאחר 5 שנים תוכלו לקבל אותו לחשבונכם ללא כל תנאי, אך גם זה יצריך מכם לפנות לבנק ולמלא טפסים. הכסף לא נכנס באופן אוטומטי.

סיוע כספי לחיילים משוחררים - בואו לקבל את מה שמגיע לכם!
בנוסף למענק השחרור ולכספי הפיקדון, מגיעות לכם שלל הטבות לחיילים משוחררים. נקודות זיכוי במס הכנסה והנחה בארנונה הן ההטבות המוכרות שמגיעות לכל חייל משוחרר והן שוות הרבה מאוד כסף. בנוסף לכך, אם הוכרתם על-ידי הצבא כחיילים בודדים אתם זכאים לסיוע כספי בשכ"ד וכן למילגות ומענקים רבים. מומלץ לפנות ליחידה להכוונת חיילים משוחררים כדי לברר בדיוק מה מגיע לכם. מדובר בסיוע כספי משמעותי שיכול להפוך את ההתחלה לקלה הרבה יותר.