סלקום דרושים חיילים משוחררים

מענקים כספיים שמגיעים לבוגרי שירות צבאי

השתחררתם מהצבא וגיליתם שאתם במינוס גדול? קודם כל תדעו שאתם לא לבד. רבים מהצעירים שמשתחררים מהצבא מתחילים את האזרחות עם מינוס, ואפשר להבין למה.

התנהלות כלכלית נכונה יכולה למנוע את המינוס אבל אנחנו לא כאן לשפוט. אחרי הכל, 3 שנים ללא משכורת נורמלית הן סיבה מוצדקת להיכנס למינוס כך שאפשר להבין איך זה קרה. הבשורה הטובה בכל הסיפור הזה הוא שצה"ל ומשרד הביטחון חשבו עליכם! בתור חיילים משוחררים אתם זכאים למענקים כספיים שיעזרו לכם לצאת מהמינוס או לחילופים להגשים את החלומות שלכם, גם אם עדיין לא הספקתם לחסוך את כל הסכומים הדרושים לכך. הנה כל מה שמגיע לכם

מענק שחרור - כסף מיידי שנכנס לחשבונכם ממש עם השחרור מצה"ל
מענק שחרור כשמו כן הוא. נכנס לחשבונכם מיד אחרי הצבא (לרוב בתוך 3 שבועות מהיום שבו השתחררתם באופן רשמי). מטרת המענק הזה היא לסייע לכם בשלב הראשוני באזרחות והוא נכנס לחשבונכם באופן אוטומטי וללא כל תנאי. גובה מענק השחרור תלוי במשך השירות שלכם ובאופי השירות. כך למשל חיילים משוחררים ששירתו במשך 3 שנים בתפקיד קרבי יקבלו מענק גבוה ממי ששירת שנתיים בתפקיד של תומך לחימה. ישנו מחשבון לבירור גובה מענק שחרור שיעזור לכם להבין בדיוק כמה כסף תקבלו.

פיקדון צבאי - סכום נכבד שתצטרכו לעמוד בתנאים כדי למשוך אותו
הפיקדון הצבאי הוא סכום כסף גדול במיוחד שנועד כדי לעזור לכם לקדם את עצמכם ולהגשים מטרות אישיות. שלא כמו מענק השחרור, את הפיקדון לא תקבלו באופן אוטומטי ותצטרכו לעמוד בתנאים שנקבעו כדי למשוך אותו. אם לא תמשכו אותו בתקופה של 5 שנים מיום שחרורכם, תוכלו למשוך אותו גם ללא תנאי. בין התנאים שנקבעו ניתן למנות: לימודים אחרי צבא (במוסדות מוכרים), לימודי נהיגה, קניית דירה, פתיחת עסק וחתונה.

מענקים כספיים לחיילים משוחררים - יש עוד כמה שכדאי להכיר
שני המענקים שציינו (שחרור ופיקדון צבאי) הם המענקים המוכרים ביותר שמגיעים לכל חייל וחיילת ששירתו בצה"ל. לצד מענקים אלו ישנן הטבות נוספות ששוות לא מעט כסף ומגיעות לצעירים אחרי צבא. הטבות במס הכנסה וביטוח לאומי, הנחות בארנונה לתקופה של 4 חודשים, מענקים כספיים לחיילים בודדים, ייעוץ לימודים והכוונה תעסוקתית ועוד. אמנם לא מדובר בכסף שנכנס ישירות לחשבונכם אבל אלו הטבות ששוות הרבה כסף וכדאי לנצל אותן.