סלקום דרושים חיילים משוחררים

האתגרים של משתחררי 2021

התגייסתם לצה"ל הרבה לפני שהקורונה הגיעה לחיינו והיו לכם לא מעט תכניות לרגע השחרור.

חלמתם על טיול גדול בעולם, על לימודים באוניברסיטה ובעיקר על תקופת של חופש ושחרור שבה תוכלו לעשות בערך כל מה שתרצו. ואז נכנסה מגפה מסתורית לחיינו ושינתה ברגע אחד את כל התכניות שלכם. טיול גדול בעולם לא אפשרי, לימודים באוניברסיטה הם דרך הזום (תגידו שלום לאווירה סטודנטיאלית), ועל הבילויים בהופעות, מסיבות, חוף הים וברים לא נדבר כדי לא להכאיב לכם יותר. אין ספק שמשתחררי 2021 עומדים בפני לא מעט אתגרים אבל אנחנו מאמינים שעם מוטיבציה ואורח רוח, תוכלו להתגבר גם עליהם. הנה חלק ממה שמחכה לכם.

צמצום באפשרויות העבודה המועדפת
עד לשנת 2021 אחת האופציות המבוקשות לעבודה מועדפת הייתה בתי המלון בארץ. חיילים משוחררים רבים בחרו באופציה הזו מתוך כך שהיא הייתה משתלמת ורווחית במיוחד, וגם בגלל שהיא הייתה נחשבת לחוויתית. צעירים רבים נהרו למלונות אילת וים המלח במטרה למצוא עבודה מועדפת עם מגורים וליהנות מחוויה של פעם בחיים. ומה בשנת 2021? מלונות רבים בארץ חזרו לפעילות חלקית בלבד, מה שאומר שאין הרבה תקנים למועדפת בתחום התיירות. משרות בתחנות דלק, מפעלים, וחקלאות עדיין קיימות (אם כי גם הן הצטמצמו), ובאופן כללי אפשרויות המועדפת פחתו. אתגר לא פשוט אך עדיין ישנן משרות מועדפת כך שאם ממש תתאמצו אנחנו מאמינים שתמצאו.

דחיית הטיול הגדול בעולם
איזה חייל לא חולם כמעט כל השירות הצבאי על טיול גדול במזרח או בדרום אמריקה? על כמה חודשים טובים של טראקים, טבע, מלא חוויות והמון חברים חדשים? אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני צעירים אחרי צבא בשנת 2021 הוא ההבנה שלא ניתן לתכנן טיול בעולם. רוב המדינות סגורות בפני תיירים ואלו שלו דורשות תנאים רבים כדי להיכנס לתוכן. גם אם תצליחו בסופו של דבר לטייל בעולם, רוב האטרקציות יהיו סגורות כך שלא תוכלו ליהנות מהטיול כמו שצריך. אז מה עושים? מבינים שכרגע טיול גדול בעולם אינו אפשרי ובוחנים אופציות חלופיות. אולי להתחיל ללמוד ולתכנן את הטיול בתום לימודים אחרי צבא? אולי לעשות חופשה בארץ ולדחות את הטיול למועד אפשרי? אולי לפצל את הטיול "הגדול" למספר טיולים קטנים בהמשך כשהשמיים ייפתחו וכך לראות כמה יעדים שונים ולא להתמקד באחד?

קושי במציאת עבודה
בימים בהם שוק התעסוקה עובר טלטלה עצומה, לאף אחד לא פשוט למצוא עבודה ובטח לא לחיילים משוחררים שאין להם ניסיון תעסוקתי או השכלה מקצועית. הקושי במציאת עבודה הוא האתגר הגדול ביותר שעומד בפני משתחררי 2021 אך גם עליו ניתן להתגבר. איך? ההמלצה שלנו היא לפנות לתחומים שבהם הביקוש עולה ולחפש עבודה בהם. מה למשל? תחום הלוגיסטיקה! הביקוש לנהגים, שליחים, מחסנאים, מלקטים ואנשי מקצוע נוספים דווקא גבר וניתן למצוא בזה לא מעט עבודה. בחלק גדול מהתפקידים אין צורך בניסיון קודם כך שאפשר למצוא עבודה מיד אחרי השחרור מצה"ל.