סלקום דרושים חיילים משוחררים

הטבות מס לחיילים משוחררים

נקודות זכות ופטור ממס הכנסה אחרי שירות צבאי

עשיתם שירות מלא ותרמתם מעצמכם למדינה? גופים ממשלתיים רבים מכירים בכם כחיילים משוחררים ואף נותנים לכם הטבות שונות "ומחזירים" לכם על מה שתרמתם למדינה, בואו לגלות מה בדיוק מגיעה לכם.

הטבות בביטוח לאומי למשתחררים
מוסד הביטוח לאומי אומנם לא ישחרר מדמי הביטוח שתדרשו לשלם לו מידיי חודש אך הוא מספק לחיילים משוחררים את מענק המועדפת העומד נכון להיום(אוגוסט 2016) על כ9000 שקלים בהשלמת חצי שנה של עבודה במקום שמוכר לביטוח לאומי כעבודה מועדפת.

הקלות מס למשוחררים
משוחררים משירות מלא? מגיע לכם הטבות ממס הכנסה שיכולות להגיע אפילו לעשרות אלפי שקלים! כנראה שעדיין לא הכרתם את נושא מס ההכנסה אז אתם יכולים לשאול אפילו את ההורים שלכם ולגלות שמס ההכנסה מגלח לנו מהמשכורת לא מעט כסף ובמדרגות מס גבוהות סכום המס יכול להגיע עד כחצי מסכום המשכורת! אך אתם יכולים לנשום לרווחה כי ב3 שנים הקרובות(מיום השחרור) אתם זכאים ל2 נקודות זכות במס הכנסה, הטבה המקנה לכם פטור מס מלא עד הכנסה של כ - 8,000 שקלים.

איך תדעו שקיבלתם את פטור המס המגיע לכם?
כמו בכל גוף ממשלתי גדול, הבירוקרטיה גדולה ועל הדרך קורות גם טעויות ולא כל החיילים המשוחררים מקבלים את הפטור המגיע להם, אז איך אפשר לוודא שתקבלו את הפטור המס המלא ? דבר ראשון בכל מקום עבודה חדש אתם צריכים להוסיף תצלום של תעודת השחרור שלכם לטופס 101 ולסמן ב-V שאתם חיילים משוחררים. דבר שני שאתם צריכים לשים לב אליו הוא תלוש המשכורת, במידה ואתם מקבלים את הפטור המלא שמגיע לכם אתם צריכים לראות שמופיע לכם 2 נקודות זכות על גבי התלוש.