סלקום דרושים חיילים משוחררים

הקרן והיחידה לחיילים משוחררים

למרות שנדמה שהם כאן שנים, האגן והקרן לחיילים משוחררים הוקמו רק בשנות ה-90.

זה התרחש כחלק מחוק קליטת חיילים משוחררים שנחקק בכנסת ומנחה על מתן סיוע כספי ואחר לחיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי.
כדי להבין את ההיסטוריה של הקרן והאגף יש לחזור עוד יותר אחורה אל ימי דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון של ישראל. חזונו היה לשלב את החיילים המשוחררים בחיים האזרחיים תוך עידודם לרכישת השכלה. אז נכון שלקחו כמה שנים טובות אבל לבסוף הוקמו האגף והקרן לחיילים משוחררים שפועלים ימים כלילות בהתאם לחזונו של דוד בן גוריון. מה הם בדיוק עושים? מה תוכלו לקבל מהם? ולמה ממש לא כדאי לכם לוותר על ההטבות שמגיעות לכם? הנה כל הפרטים.

הטבות לחיילים משוחררים
האגף והקרן לחיילים משוחררים, כאמור, אמורים ליישם את חזונו של דוד בן גוריון ואת החוק שנחקק ולשלב אתכם באזרחות לאחר שחרורכם מצה"ל. כדי להצליח במשימה המורכבת הזו עומדים בפניהם אמצעים רבים שהם למעשה הזכויות שלכם. בין כלל הזכויות ניתן למנות: מענק שחרור, הכוונה תעסוקתית בסבסוד משמעותי, ייעוץ לימודים, סיוע בתחום השלמת בגרויות, רכישת השכלה גבוהה, הכשרות מקצועיות, סיוע במציאת עבודה ופעולות נוספות שיאפשרו לכם להשתלב באזרחות בקלות רבה יותר. ההטבות האלו שוות הרבה כסף והן באמת עוזרות בהכוונה בחיים שלאחר השירות הצבאי.

זכויות והטבות לחיילים משוחררים שהוכרו כחיילים בודדים
נכון שהכניסה לאזרחות עשויה להיות מאתגרת עבור כל המשוחררים, אך עבור חיילים בודדים היא לרוב תהיה מאתגרת אפילו יותר. העובדה שאין להם את התמיכה מהבית והורים שנמצאים קרוב כדי לסייע להם, הופכת את השילוב באזרחות למורכב יותר. הקרן והאגף לחיילים משוחררים מציע הטבות משמעותיות לאוכלוסית החיילים הבודדים מתוך היכרות עם הקשיים האלו. אלו יכולים להיות מענקי סיוע כספיים לחיילים בודדים, אבחון תעסוקתי חינם, ייעוץ לימודים חינם, סיוע בשכ"ד בחודשים שלאחר השחרור, מילגות לימודים ועוד. גם במקרה זה מדובר בהטבות שוות כסף רב והן יכולות לסייע באופן מובהק בשילוב בחיים האזרחיים.

ליווי חיילים משוחררים באזרחות
האופן בו יתחילו החיים האזרחיים שלכם עשוי להעיד על הדרך בה הם ימשיכו. כניסה קלה וחלקה תאפשר לכם לעלות ולהתקדם אל עבר המסלול המתאים לכם. כניסה מדשדשת וקשה עלולה ליצור המשכיות מסוג זה וחשוב להימנע ממנה. הדבר החשוב ביותר שתבינו הוא שאתם לא לבד. האגף והקרן לחיילים משוחררים עומד לרשותכם במגוון רחב של נושאים ויש לא אמצעים כדי לעזור לכם להתחיל (ולהמשיך) את החיים האזרחיים בצורה טובה. הפעולות נועדו כדי לסייע ולקדם אתכם וגם כדי להודות לכם על תרומתכם למען המדינה. השירות הצבאי הוא משהו גדול ומשמעותי ובהחלט מגיעה לכם הערכה והוקרת תודה.