סלקום דרושים חיילים משוחררים

זכויות של מסיימי שירות סדיר

כל מה שרציתם לדעת על זכויותיכם ביום שלאחר השחרור

כשמתגייסים לצה"ל, המון מזכויות החופש שהיו ברשותכם נשללים, והמון נהלים מגבילים אתכם לעשות דברים שאתם אוהבים ורוצים לעשות וכך גם הדרך להתקדם היא קשה יותר. בשחרור מצה"ל לא רגילים כל כך לחופש הזה, וחשוב לדעת מה הזכויות שלכם, ואיך הן מתבטאות ביום יום.

הזכות לבחור מה בא לך
לא סתם קיים המונח חייל משוחרר. ברגע שאתם משתחררים מהצבא, אתם לא רק משתחררים מהמערכת, אלא גם משתחררים אל החופש הזה לבחור במה בא לכם לעסוק בחיים, מה בא לכם ללמוד, איך בא לכם להעביר את שעות הפנאי וגם כמה בא לכם לישון. תעשו מה שבא לכם, כי זה הוא הזמן שלכם לפרוח ולבחור בדרך שלכם בלי שאף אחד יכתיב לכם אחרת.

הזכות להתקדם
אחת הזכויות החשובות בכל העניין הזה של השחרור, היא הזכות שמונחת בידכם להתקדם לאן שתרצו. אולי לא הצלחתם לצאת לקורס קצינים כמו שרציתם כיוון שהמג"ד החליט שאתם לא כשירים מספיק, או שאולי אפילו לא יתאפשר לכם מלכתחילה להתגייס ליחידה שעליה חלמתם. דבר אחד בטוח - ברגע שצעדתם צעד ראשון באזרחות, אפשרויות ההתקדמות בחיים מבחינתכם הן אינסופיות, אם מדובר בעבודה, לימודים, תחביבים שתרצו לפתח ועוד - אין מי שיכתיב לכם אחרת.

הזכות ללכת עם הזרם
זה לא כל כך פשוט "לזרום" עם הדברים שאתם רוצים בזמן השירות בצבא, בשל נהלים וחוקים שונים, סדר יום מוכתב והוראות מהמפקדים. אם רציתם לקפוץ לאכול משהו בשק"ם עם החבר בזמן הפנוי שלו, אך זה לא יסתדר כי יש לכם דברים לעשות, או אם רציתם לטוס לחו"ל אך בגלל שאתם חיילים זה פרוצדורה מסובכת. לאחר השחרור תשימו לב כיצד באופן אוטומטי.