סלקום דרושים חיילים משוחררים

ערכת מידע שימושי לאזרחות

קבלו מאיתנו ערכת מידע שימושי שתעזור לכם לנחות בקלות רבה יותר באזרחות אחרי הצבא

כשאתם מתגייסים לצה"ל עושים לכם תדריך ארוך ומפורט על מה מותר ומה אסור. מסבירים לכם בדיוק איך מצחצחים את הנעליים, איך לובשים את המדים בצורה תקנית, מה עושים עם הדיסקית, לאן תעבור המשכורת הצבאית שלכם, לאן אתם צריכים ללכת כשאתם לא חשים בטוב, ועוד כל-כך הרבה מידע נחוץ והכרחי. אבל מה קורה כשאתם משתחררים מהצבא ו"מתגייסים" לאזרחות? מי מסביר לכם מה לעשות ואיך להתנהג? תראו, בגדול האחריות היא עליכם אבל אנחנו כאן כדי לנסות לסייע.

אין יותר מרפאה צבאית! דאגו להסדיר את העניינים עם קופת החולים שלכם
בתור חיילים צה"ל הוא הגוף היחיד שדואג לבריאותכם ולמעשה אין לכם בכלל את האפשרות לגשת לרופא המשפחה שלכם. עכשיו, כשאתם אזרחים מן המניין, המצב מתהפך ועליכם "לחדש קשרים" עם רופא המשפחה והמרפאה שלכם. בניגוד לאזרחות, כאן יש לכם זכות בחירה ואתם יכולים לבחור קופ"ח מתוך הרשימה. כמובן שאתם יכולים לחזור למרפאה ולקופה שהייתם משויכים אליה לפני גיוסכם, אך זו לא חובה. עשו בירורים, בדקו כמה עולה כל פוליסת ביטוח ובחרו את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם. הקפידו לעשות את זה מיד עם שחרורכם מצה"ל ואל תחכו. שירותי רפואה הם דבר הכרחי.

מגיע לכם מענק, פיקדון, הטבות בביטוח לאומי ומס הכנסה - נצלו אותם!
רוב החיילים משתחררים מהצה"ל עם מינוס או בלי הרבה יותר מידי חסכונות. ככה זה כשחיים 3 שנים עם משכורת שלא באמת מספיקה לשום דבר. הבשורה המשמחת בכל הסיפור הזה היא שמגיע לכם כסף! קודם כל מענק השחרור אמור להיכנס ישירות לחשבון שלכם ללא כל תנאי. הוא אמור לעזור לכם להסתדר בתקופה הראשונית והמאתגרת עד שתמצאו עבודה. בנוסף לכך מגיע לכם חודשיים פטור מתשלום ביטוח לאומי וכן נקודות זכות במס הכנסה. ההטבות האלו שוות כסף רב ונועדו לעזור לכם להסתגל לאזרחות.

מרגישים אבודים? יש מי שיעזור לכם
השחרור מצה"ל מביא איתו שמחה גדולה אבל גם לא מעט תחושת בלבול וחוסר וודאות. ישנם גופים רבים שנועדו בדיוק לסיטואציה הזו והם כאן בשבילכם. מקומות כמו מרכזי צעירים בערים וביישובים, הקרן להכוונת חיילים משוחררים, וגופים נוספים כאן כדי לסייע ולכוון אתכם. תוכלו לקבל ייעוץ תעסוקתי בסבסוד משמעותי ותמיד יהיה שם מישהו שיקשיב לכם. אל תהססו לפנות!