סלקום דרושים חיילים משוחררים

תשלומי מיסים אחרי הצבא

כשהייתם חיילים לא הרווחתם כסף (עם כל הכבוד למשכורת הצבאית זה לא ממש כסף) אבל גם לא נדרשתם לשלם כלום למדינה

עכשיו, כשאתם אזרחים לכל דבר ועניין, המצב הזה הולך להשתנות. כמו כל שאר האזרחים במדינה גם אתם נדרשים לשלם לביטוח לאומי ולמס הכנסה. אלא שלא כמו לשאר האזרחים, אתם זכאים להטבות מס ששוות הרבה מאוד כסף. איך משלמים ? כמה משלמים? ומהן ההטבות שמגיעות לצעירים אחרי צבא? הנה כל הפרטים

איך משלמים לביטוח לאומי ולמס הכנסה אחרי השחרור מצה"ל?
אם אתם עובדים בעבודה מסודרת ומקבלים תלוש משכורת חוקי בכל חודש אין לכם מה לדאוג. התשלומים לביטוח לאומי ולמס הכנסה ייעשו דרך המעסיק שלכם ולמעשה יירדו לכם ישירות מהמשכורת. בכל משכורת יש סכום ברוטו שזה מה שהמעסיק משלם לכם וסכום נטו, שזה מה שנשאר לאחר ההורדות. ההורדות מהמשכורת כוללות גם תשלום לביטוח לאומי ומס הכנסה כך שאין לכם מה לדאוג. אם אתם לא עובדים באופן מסודר עליכם לשלם בעצמכם לביטוח לאומי מידי חודש. אפשר לעשות את זה דרך האתר של ביטוח לאומי, דרך הסניף, או דרך המוקד הטלפוני. חשוב לציין שבתור חיילים משוחררים יש לכם פטור מתשלום למשך חודשיים מיום שחרורכם ובתנאי שאתם לא עובדים. לאחר מכן תצטרכו לשלם כרגיל.

מהן הטבות המס שמגיעות לחיילים משוחררים?
חיילים משוחררים זכאים לנקודות במס הכנסה כאשר ההטבות האלו שוות הרבה מאוד כסף. חייל משוחרר ששירת לפחות שנה בצה"ל או בשירות לאומי זכאי ל-2 נקודות זיכוי. שוויין של שתי נקודות זיכוי יכול להגיע להנחה של מאות שקלים בתשלום למס הכנסה. יש מדרגות מס מסוימות ורק כאשר תגיעו לגובה המשכורת שמנוכה ממנה מס תצטרכו לשלם מס הכנסה בהתאם לנקודות הזיכוי שברשותכם. הנקודות האלו נותנות הנחה משמעותית בתשלום המיסים והן הטבה שווה במיוחד שהמדינה נותנת.

קחו אחריות על התשלומים! אף אחד אחר לא יעשה את זה במקומכם
טסים לחו"ל מיד בתום השירות הצבאי? חובת התשלום לביטוח לאומי עדיין חלה עליכם! החלטתם להירשם ללימודים ולא לעבוד בתקופה שלאחר השחרור? גם עליכם חלה חובת התשלום לביטוח לאומי. אי תשלום סדיר גורר חובות גדולים ואתם בטח לא רוצים להגיע למצב של חוב לביטוח לאומי. הקפידו להסדיר את כל התשלומים בזמן וקחו אחריות כי עכשיו אתם אזרחים ורק אתם אחראים לעצמכם.