סלקום דרושים חיילים משוחררים

תעודת שחרור מצה"ל

הכל על תעודת השחרור מצבא ההגנה לישראל

תעודת השחרור מצה"ל היא המסמך הנחשק אשר מחכים לו כל חייל וחיילת החל מיום גיוסם. מה מיוחד בה כל-כך ולמה היא כזאת חשובה בחיים האזרחיים? הנה כל התשובות. לכאורה נדמה כי מדובר במסמך פשוט שמקבלים בעת השחרור אך למעשה הוא טומן בחובה עולם ומלואו. לא רק שהוא חשוב להשתלבותכם בחיים האזרחיים, הוא גם מהווה תעודת כבוד שבהחלט מגיעה לכם.  תעודת השחרור מסמלת פרק חשוב ומשמעותי בחייו של כל צעיר ישראלי ומאשרת את סיום שירותו הצבאי. התעודה תוענק לכם ביום שחרורכם מהצבא ותסמל יותר מכל דבר אחר את המעבר לחיים האזרחיים.

מחוגר לחוגר מילואים
אם במהלך שירותכם הצבאי החוגר היה חברכם הטוב ביותר, כעת זה הולך להשתנות. השתמשתם בו לאוטובוסים ולרכבות, להנחות, לכניסה למקומות וכמעט לכל דבר אפשרי, ואילו ברגע אחד קצר אתם גוזרים אותו ומוציאים אותו משימוש. זהו, הוא כבר לא רלוונטי יותר! את החוגר יחליף חוגר המילואים שהוא תעודה שתשמש אתכם בימי שירות המילואים וכן להטבות המגיעות לכם כחיילי מילואים.

צבעי תעודת השחרור
תעודת השחרור מונפקת בשלושה צבעים: זהב, כסף או ארד. כל צבע מסמל למעשה את אופי השירות הצבאי של החייל. זהב ללוחמים, כסף לתומכי לחימה וארד לכל מי שסיים שירות צבאי מלא. הרעיון בחלוקת תעודת השחרור לצבעים הוא להשפיע על המעסיקים האזרחים בשוק העבודה ולעודד אותם לקבל לשורותיהם את המשוחררים הטריים.

השתחררתם בכבוד? מגיעה לכם תעודה
כל חייל שסיים את שירותו הצבאי זכאי לתעודת שחרור רישמית מצה"ל. התעודה הזו היא המסמך המאשר את שירותכם הצבאי ויכול לסייע לכם במספר תחומים. תוכלו להציג אותו בראיונות עבודה, בעת שתשכרו דירה, תנסו להתקבל ללימודים ועוד. תעודת השחרור תפקידה לסמל את העובדה שסיימתם שירות צבאי מלא והשתחררתם בכבוד מצה"ל.