סלקום דרושים חיילים משוחררים

ייעוץ לאחרי הצבא

כמה חיכיתם לו, כמה ספרתם את הדקות עד שהוא יגיע, כמה חלמתם עליו וכמה תכניות רקמתם לגביו ועכשיו הוא סוף סוף בא - השחרור מצה"ל!

אין ספק שזה רגע מרגש ומכונן, אבל לצד תחושת השמחה מתלוות גם לא מעט תחושות של פחד, חרדה, מתח ודאגה. מבינים על מה אנחנו מדברים? קודם כל חשוב שתדעו שאתם לא לבד. רוב המשוחררים מהצבא חשים בלבול ודאגה בנוסף לתחושות האושר והשמחה, וזה לגיטימי וטבעי לגמרי. אחרי הכל, אתם עומדים בפני תקופה שבה הלא נודע גובר על הנודע ועליכם לקחת הרבה מאוד החלטות לגבי העתיד שלכם שתלוי בעיקר בכם. אז איפה מתחילים? איך מתגברים על המתח והבלבול ולוקחים החלטות מושכלות? ניגשים לייעוץ לחיילים משוחררים. זה יכול לעשות לכם הרבה סדר בראש. הנה כמה מהאפשרויות שעומדות בפניכם.

ייעוץ במחוזות השונים של היחידה להכוונת חיילים משוחררים
הקרן והיחידה להכוונת חיילים אחרי צבא מספקת מענה של ייעוץ על ידי יועצים מוסמכים ובאמצעות מערכות ממוחשבות ושיחה אישית הם מסייעים לחיילים המשוחררים לקבל מידע וכיוונים שמותאמים אליהם באופן אישי. הייעוץ הזה מגיע ללא תשלום לכל חייל משוחרר והוא כולל מידע על השלמת בגרויות, לימודי פסיכומטרי, זכויות, הטבות וזכאויות.

ייעוץ במרכזי הצעירים הפזורים ברחבי הארץ
רשת מרכזי הצעירים שמה לה למטרה לקדם צעירים מגילאי 18-35 ולתת מענה כולל לצרכיהם. המרכזים פזורים במקומות שונים בארץ ובין כל הדברים שהם עושים הם גם נותנים ייעוץ לחיילים משוחררים. גם במקרה הזה הייעוץ ניתן ללא עלות ונוגע במגוון רחב של נושאים שמסייעים לצעירים להגיע להחלטות באשר לעתידם. היועצים מוסמכים ובעלי הכשרה למתן ייעוץ מגוון ומועיל.

ייעוץ במכונים מקצועיים להכוונת חיילים משוחררים
בנוסף לאופציות החינמיות שתיארנו, ישנה גם אפשרות לפנות למכוני אבחון מקצועיים. במקרה הזה הייעוץ לא ניתן בחינם וכרוך בעלות כספית מסוימת. לחיילים משוחררים שהוכרו כחיילים בודדים במהלך שירותם הצבאי ישנה הנחה משמעותית. מדובר בייעוץ מקיף ומקצועי שכולל אבחון ושיחה ותהליך שנמשך על פני שלושה ימים. תוצאות האבחון המקיף מתקבלות בשיחה אישית ונוגעים במגוון רחב של תחומים: לימודים, תעסוקה, הכוונה אישית והכוונה מקצועית.