סלקום דרושים חיילים משוחררים

כנס משתחררים בסינמה סיטי

עד עכשיו הכרתם את הסינמה סיטי כמקום שבאים לצפות בו בסרטים, אבל בתקופה שלפני השחרור הוא הופך להיות מקום מרגש ומיוחד הרבה יותר.

בסינמה סיטי מתקיימים מידי שנה כנסי משתחררים שמסמלים יותר מהכל את זה שהיציאה לאזרחות קרובה מתמיד. הרגע הזה שמקבלים את הזימון לכנס המשתחררים הוא אחד הרגעים המרגשים בשירות הצבאי והדרך ממנו לתאריך שבו מגיעים לסינמה סיטי (ולא לצפות בסרט) קצרה מתמיד! קיבלתם את הזימון המיוחל? הנה מה שמחכה לכם שם

מה קורה בכנס משתחררים?
כנס המשתחררים הוא למעשה "אירוע מתומצת" של הכנה לאזרחות. כמובן שלא ניתן להתכונן לאזרחות באירוע אחד של 3 ימים, אך זה בהחלט עוזר. הכנס מתקיים ברחבת הסינמה סיטי ונמצאים בו דוכנים רבים של חברות השמה וכוח אדם, מעסיקים, מוסדות לימוד, קורסי פסיכומטרי ודברים נוספים שמעסיקים חיילים משוחררים. במהלך הכנס ישנן שתי הרצאות חובה (בנושא זכויות חיילים משוחררים) ובשאר הזמן אתם רשאים להסתובב חופשי בין הדוכנים ולדלות את המידע הרלוונטי לכם. הנכס כולל לא מעט פינוקים כמו אוכל , מתנות, מוזיקה ואווירה טובה במיוחד.

מידע טכני על כנס משתחררים בסינמה סיטי
לא ניתן להגיע לכנס משתחררים בלי הזמנה רשמית שמגיעה לכל חייל מספר חודשים לפני השחרור. בדרך כלל ישנם 3 כנסים מידי שנה כאשר כל מחזור שחרור מוזמן לכנס המתאים לו. כדי להיכנס לכנס יש צורך בהצגת כרטיס חוגר והזמנה כאשר בלעדיהם לו תוכלו להיכנס. הכנס הוא פרי יוזמתם של צה"ל והקרן להכוונת חיילים משוחררים והוא מתפרס על פני שלושה ימים. מציגים בו 80 מציגים שונים מתחומי הלימודים והתעסוקה. ההגעה לכנס היא במקום הגעה לשירות בבסיס ונדרשת הגעה במדים.

האם הנוכחות בו חובה?
הגעה לכנס משתחררים אינה חובה ואל נחשבת לפקודה צבאית. זה אומר שאם מסיבה כלשהי אינכם מעוניינים להגיע לכנס, זה לא ייחשב לכם נפקדות. יחד עם זאת, תצטרכו להגיע לשירות בבסיס (או לקחת יום חופש) במקום. אמנם ההגעה היא לא חובה אך למפקדים ישנה חובה לשחרר את החיילים שמעוניינים להגיע לכנס. כנס המשתחררים בסינמה סיטי הוא אירוע מושקע במיוחד שמרכז במקום אחר המון מידע רלוונטי בנושאי תעסוקה, לימודים וזכויות חיילים משוחררים. אז למרות שאין נוכחות חובה או פקודה רשמית להגיע לאירוע, אנחנו בהחלט ממליצים לא לוותר עליו!