סלקום דרושים חיילים משוחררים

חתימת קבע במקום שחרור

יש את אלו שיודעים שיחתמו קבע מהיום שהם התגייסו לצה"ל והם אפילו הלכו לשרת בתכנית מיוחדת שמצריכה קבע, או שהלכו לקורס קצינים.

יש את אלו שקבע מעולם לא היה בתכניות שלהם והם רק חיכו שרגע השחרור יגיע. אלא שכשהרגע הזה התחיל להתקרב הם קיבלו הצעה לחתום קבע והחליטו ללכת על זה ועליהם נדבר היום. חתימת קבע במקום שחרור היא אופציה שמוצעת ללא מעט חיילים משוחררים והיא יכולה להיות כדאית ומשתלמת ביותר.

תפקידים צבאיים שאפשר לחתום בהם קבע במקום להשתחרר
לא בכל תפקיד אפשר לחתום קבע וגם לא בכל זמן. למעשה יכולים להציע לכם לחתום קבע במגוון תפקידים, כולל כאלו שמעולם לא חשבתם עליהם. כך למשל גם עובדי מטבח יכולים לחתום קבע, כאשר הכל תלוי בביקוש שיש. הצבא מציע לחיילים בתפקידים שונים לחתום קבע במקום להשתחרר כאשר יש לו מחסור נקודתי באותו תפקיד בזמן מסוים. זה אומר שיכולים להציע למשקי"ת ת"ש בגדוד בצפון לחתום קבע במידה ויהיה צורך בכך, בעוד למשקי"ת ת"ש אחרת לא יציעו כלל. הכל תלוי בצורך שמתעורר ובתקציב שיש לטובת העניין.

חתימת קבע במקום שחרור - האם זה באמת משתלם?
השכר שמוצע לחותמים קבע תלוי בתפקיד, ברמת הפעילות באותו מקום ובגורמים נוספים. האם זה משתלם? ובכן, הכל תלוי במה שמחכה לכם בחוץ. אם יש לכם עבודה שמחכה לכם ואתם יודעים שתרוויחו בה יותר כנראה שזה לא ישתלם לכם. אלא שלרוב החיילים אין עבודה שממתינה להם וחתימת קבע למספר חודשים נוספים במקום להשתחרר יכולה להיות כדאית מאוד. ברוב המקרים השכר יהיה גבוה יותר משכר המינימום (שמחכה לכם ברוב המשרות באזרחות), כך שאם מציעים לכם שווה לכם לשקול את זה בחיוב.

באיזה מעמד ותנאים נמצאים מי שחתם קבע במקום שחרור
חיילים (שאינם קצינים) וחותמים קבע לתקופה קצרה נשארים לרוב באותה הדרגה. זאת אומרת שאם הגעתן לדרגת סמל או שהגעתם לדרגת סמ"ר והציעו לכם לחתום קבע לחודשיים או קצת יותר, לרוב לא תועלו בדרגה. המעמד שלכם תלוי בחוזה שיעשו מולכם כאשר זה יכול להיות בתנאים של "מילואים בתנאי קבע" (מה שקורה ברוב המקרים). לגבי התנאים: זה משתנה מתפקיד לתפקיד ומיחידה ליחידה.