סלקום דרושים חיילים משוחררים

חמישה דברים שלא חשבתם שתצטרכו לעשות אחרי הצבא

השתחררתם מהצבא וחשבתם שכל מה שתעשו הוא לשכב בחוף הים, לשתות קוקטייל ולהסתכל על הגלים? תראו, זה שלא שלא תוכלו לעשות את זה כמו שיש עוד כמה דברים שתצטרכו לעשות בנוסף...

אין ספק שהשחרור מצה"ל הוא הרגע החופשי הכי משמעותי שלכם, אבל יש כמה דברים שכדאי שתעשו חוץ מלנוח.

חפשו עבודה שמתאימה לחיילים משוחררים
איך בדיוק עבודה קשורה לתכנון שלכם לנוח ולא לעשות כלום? נכון, היא לא באמת קשורה אבל האמת היא שאין לכם ממש ברירה... אנחנו יודעים שחשבתם שמעכשיו זה רק חופש וחופש, אבל באזרחות ה-כ-ל עולה כסף ואין לכם ברירה אלא לחפש עבודה. בתור חיילים משוחררים תגלו שהמשימה לא תמיד קלה כל-כך ובגלל שאין לכם ניסיון או השכלה מקצועית, זה עשוי להיות מורכב. חפשו עבודה שמתאימה לחיילים משוחררים! מה למשל? עבודה מועדפת, עבודה במלצרות, או כל עבודה ללא ניסיון שאפשר לעשות בה כסף טוב באווירה טובה.

הירשמו לקופת חולים
עד עכשיו צה"ל הוא זה שדאג לבריאות שלכם ומעכשיו זה נגמר. ברגע שאתם הופכים לאזרחים מהשורה עליכם להירשם לקופת חולים. זו יכולה להיות קופת החולים שהייתם שייכים אליה לפני הצבא וזו יכולה להיות קופה חדשה. כך או אחרת, אתם חייבים להירשם במהרה ואם לא תעשו זאת לא תוכלו למעשה לקבל טיפול רפואי. אה, וגם זה עולה כסף אז לא לשכוח גם למצוא עבודה.

חדשו את המלתחה שלכם
עד עכשיו כל מה שלבשתם זה מדי זית וסביר להניח שבשנים האחרונות לא קניתם יותר מידי בגדים. עם השחרור מצה"ל תגלו שהמלתחה שלכם לוקה בחסר ושאתם לגמרי צריכים לחדש אותה. אז רגע אחרי השחרור הוא זמן נהדר לצאת למסע קניות, לרכוש לכם בגדים שאתם אוהבים ולחזור להתלבש בסטייל.  יש לנו תחושה שתתרחקו מצבע ירוק בתקופה הקרובה.

חשבו על לימודים
כן נו, אנחנו יודעים שלא בא לכם לחשוב על כלום ובטח לא על העתיד אבל אין לכם באמת ברירה. אנחנו לא אומרים לכם להירשם עכשיו ללימודים ולהתחיל להגיע לאוניברסיטה, אבל כן כדאי לחשוב על כיוונים שמעניינים אתכם. אולי כדאי לחשוב על לימודי קורס פסיכומטרי, השלמת בגרויות, לימודים במכינה או כל דבר שיקדם אתכם אל עבר הלימודים.

תזכרו שאתם לא לבד
חיילים משוחררים רבים נכנסים למצב של בלבול ואולי אפילו מעט דכדוך אחרי השחרור מצה"ל. נכון שמדובר ברגע מרגש שכל-כך חיכיתם לו, אבל לפעמים קצת קשה להתמודד עם כל החופש הזה. אז נכון שאולי לא חשבתם על זה זה יכול לקרות אבל אם זה קרה חשוב שתזכרו שאתם לא לבד. יש המון מרכזי סיוע לחיילים משוחררים שיעזרו לכם "לעשות סדר" ולהבין איפה בדיוק אתם עומדים. הם יעזרו לכם במציאת עבודה, בענייני לימודים, בענייני מגורים ובכל מה שמעסיק חיילים משוחררים.