סלקום דרושים חיילים משוחררים

סדנה לחיילים משוחררים

אתם בטח שואלים את עצמכם (ובצדק) למה צריך בכלל סדנת הכנה לאזרחות. הרי חיכיתם לזה כל-כך הרבה זמן, ספרתם את הימים ואת השעות ועכשיו כשזה סוף סוף הגיע, ברור שאתם לגמרי מוכנים לזה.

למרות שמרבית החיילים המשוחררים בטוחים שהם מוכנים לחלוטין של אחרי צבא, המציאות בשטח מעלה נתונים קצת אחרים. הכניסה לאזרחות מלווה לא פעם בבלבול, חרדות, תחושה של איבוד כיוון ואפילו תסכול. סדנאות שמיועדות לחיילים משוחררים נועדו כדי לסייע להם להתמודד עם התחושות האלו וכדי להיכנס לסטטוס החדש ברגל ימין ובהצלחה. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על הסדנאות האלו:

כל מה שקורה בסדנאות הכנה לאזרחות
בשנים האחרונות סדנאות הכנה לאזרחות הפכו פופולריות יותר ויותר. אם פעם היה מדובר בסדנאות שרק בודדים היו נרשמים אליהן, היום ברור לרבים שאלו סדנאות יעילות ומשמעותיות. אז מה קורה בהן? ובכן, כשמן כן הן: מכינות אתכם לחיים האזרחיים. בסדנאות תעסקו בהתמודדויות השונות שמחכות לכם כמו למשל טיפים לחיפוש עבודה, לימודים, התמודדות עם גופים ומוסדות אזרחיים (ביטוח לאומי וקופ"ח למשל), ודרכים לקבלת החלטות מושכלות ונכונות עבורכם. הסדנאות מועברות על-ידי מדריכים מנוסים ומוסכמים וברוב המקרים הן נמשכות על פני יום או יומיים.

למה ממש כדאי לכם להשתתף בסדנאות לחיילים משוחררים
גם אם אתם מחכים לשחרור בכל רמ"ח האיברים שלכם, זה לא אומר שהסדנאות האלו לא מתאימות לכם, ואפילו להפך. אנחנו מאמינים שהסדנאות האלו יתרמו לכל אחד, גם לאלו שבטוחים שאין להם צורך בהן. הכניסה לאזרחות מלווה בהמון אתגרים ובהמון דברים שצריך לדעת וצריך להתכונן אליהם. סדנאות הכנה לאזרחות הן הדרך שלכם להתמודד בהצלחה עם כל האתגרים האלו ולהתחיל את החיים האזרחיים ברגל ימין. הסדנאות האלו הן בדיוק מה שעושה את ההבדל בין התחלה קשה להתחלה טובה. ואתם יודעים מה אומרים? כשההתחלה טובה ההמשך חייב להיות טוב.

הדרך שלכם להבטיח לעצמכם התחלה טובה באזרחות
בתור חיילים משוחררים אתם תופתעו לגלות שיש כל-כך הרבה דברים שאתם צריכים לדאוג להם באזרחות: להצטרף לקופת חולים, למצוא עבודה, להסדיר עניינים בביטוח לאומי, לחשוב על תחום לימודים, להירשם ללימודים, לתכנן את הטיול הגדול (או טיול קטן), לבדוק את החובות והזכויות שלכם במס הכנסה, להבין איך הולך כל הסיפור הזה של השכרת דירה ועוד כל-כך הרבה משימות. רשימת המטלות היא באמת ארוכה וצעירים רבים טובעים בה באופן מובן לגמרי. כדי שאתם לא תלכו לאיבוד וכדי שההתחלה שלכם תהיה מוצלחת, כדאי שתירשמו לסדנאות האלו. מדובר על יום יומיים שבהם יעשו לכם סדר בדברים ויראו לכם שהשד אינו נורא כל-כך, אם רק מתכוננים אליו כהלכה.