סלקום דרושים חיילים משוחררים

טיול מקורי אחרי צבא

לבחור לטוס להודו או לדרום אמריקה זה קל, אבל אולי.....

אם נלך לפי רוב הבחירות של החיילים המשוחררים נחשוב שיש רק שתי אופציות לטיול אחרי הצבא: דרום אמריקה או המזרח. ככה זה כששני היעדים האלו הפכו לפופולריים ביותר בקרב המשוחררים שרוצים לטוס לראות עולם. אבל העולם הוא גדול הרבה יותר ואם אתם מחפשים לעשות טיול מקורי אחרי צבא תדעו שפתוחות בפניכם עוד הרבה אפשרויות. לא ברור מה הפך את דרום אמריקה והמזרח ליעדים המועדפים ביותר על הצעירים הישראלים, אבל העובדות בשטח בהחלט מדברות בעד עצמן. אם תגיעו ליעדים האלה (בכל רגע נתון) תוכלו להתבלבל ולחשוב שהשפה השולטת בהם היא בכלל עברית… אז מהן האפשרויות העומדות בפני אלו שרוצים לצאת מהמשבצת ולעשות טיול קצת אחר? בואו נבדוק.

טיול סובב אירופה
מסיבה כלשהי הפכה יבשת אירופה לפחות פופולרית לטיול אחרי צבא. זה לא שהיא יעד תיירותי בעיני הישראלים אלא שהם בוחרים לבקר בה בזמנים אחרים ולא במסגרת "הטיול הגדול". אלו מכם שמחפשים טיול מקורי יכולים לבחור באירופה ולתכנן טיול ארוך שאינו כולל בהכרח את היעדים המוכרים (אמסטרדם, לונדון, פריז…). בטיול שכזה תוכלו לבקר במדינות פחות מוכרות, ללון בכפרים קטנים (רומניה למשל), לעבור ברכבות ממדינה למדינה ולבקר בנקודות מרתקות ונפלאות.

טיול הכולל התנדבות ותרומה
אפשרות נוספת שנחשבת לטיול מקורי היא לטוס להתנדב במקום כלשהו ברחבי העולם. זה יכול להיות בית יתומים, חווה של חיות, חווה חקלאית או כל יעד שבו ניתן להתנדב ולתרום. זה יכול להיות במזרח, באירופה, באמריקה או בכל מקום אחר בעולם… בחלק מהמקומות ההתנדבות תכסה את הוצאותיכם הבסיסיות והמקום יספק עבורכם לינה ותנאי מחיה בסיסיים. טיול מסוג זה ייתן לכם ערך מוסף עצום וחוויה מיוחדת ומשמעותית.

שביל ישראל
והנה אופציה מקורית במיוחד שאפילו לא דורשת שימוש בדרכון... שביל ישראל נחשב לטרק של המדינה - מסלול הליכה ארוך במיוחד שנמשך לאורך כל המדינה. אז נכון שלא "תראו עולם" ונכון שלא תטוסו למדינות שטרם ביקרתם בהם, אבל מנגד תוכלו לבקר במקומות שבחיים לא הייתם בהם והם נמצאים ממש מתחת לאף. שביל ישראל מתחיל בדן שבצפון ומסתיים באילת והזמן שתשלימו אותו תלוי בכם. האפשרות המקורית הזו היא אפשרות נהדרת שיוצרת חיבור עמוק למדינה, לטבע ולעצמכם.