סלקום דרושים חיילים משוחררים

מדריך חיסונים קטן לטיול הגדול

על חיסונים חיוניים שתצטרכו לעשות לקראת הטיול הגדול שלכם

מי מאיתנו לא עבר חיסון באמצע רחוב מטונף על ידי חצי דוקטור חצי מוכר מכולת באמצע טיול בהודו ? אף אחד? כדי למנוע מצבים כאלה עושים חיסונים לפני טיול. מי צריך לעשות חיסונים, איפה כדאי לעשות אותם ועוד המלצות.

מי צריך להתחסן לפני טיסה טיול?
כנראה שאם אתם עושים את הטיול שלכם לאירופה לא תצטרכו לעבור במרפאת מטיילים לקבלת חיסון כלשהו אז מי כן צריך להתחסן? מי שטס למדינות עולם שלישי או מדינות לא מפותחות כנראה שיצטרך לעבור חיסונים אך שימו לב שהוראות משרד הבריאות של איזה חיסון צריך לאיזו מדינה משתנות בכל תקופה ולא בטוח שהחיסונים שאחותך עברה לפני הטיול שלה ב2003 יהיו החיסונים שאת\ה תצטרך לקבל. כדי לדעת בדיוק מה איזה חיסונים אתם צריכים לקבל לפני הטיול מומלץ לקבוע תור לייעוץ במרפאת מטיילים

חיסונים בסבסוד קופת חולים
עלויות החיסונים שצריכים לקבל לפני טיול גדול יכולות להגיע לאלפי שקלים וכאן נכנסות לתמונה קופות החולים השונות. לפני קביעת תור במרפאת מטיילים יש לבדוק אם קופת החולים שלכם עובדת עם אותה מרפאה והאם תקבלו את הסבסוד המלא שמגיע לכם. עלויות החיסונים בסיבסוד קופת החולים נעות בין 100 שקלים ועד 500-600 שקלים תלוי בכמות החיסונים וסוגם.

פנקס חיסונים למטייל
מי שהיה חכם ושמר את פנקס החיסונים שלו מהילדות יוכל לחסוך חיסון או שתיים ולמנוע זריקות מיותרות, יש להגיע עם הפנקס לייעוץ במרפאת מטיילים ושמה יאמרו לכם אילו חיסונים אתם צריכים להשלים ליעד שלכם. אם זה הטיול השני שלכם וכבר קיבלתם חיסונים לפני טיול בעבר יכול להיות שלא תצטרכו להתחסן כלל במידה והכל מתועד בפנקס החיסונים שלכם וכמובן שהחיסונים בתוקף.