סלקום דרושים חיילים משוחררים

טיול תרמילאים אחרי הצבא

ברור שאפשר לעשות אותו בכל גיל, וברור שהוא יהיה חוויה מטורפת בכל זמן, אבל השחרור מצה"ל הוא כנראה הזמן הטוב ביותר לתכנן טיול תרמילאים, או לפחות הזמן הפופולרי ביותר.

כמעט כל חייל משוחרר חולם ומתכנן את "הטיול הגדול" שיצא אליו אחרי שיחסוך את הכסף הדרוש לכך. מי מאיתנו לא העביר שמירות או תורנויות בבסיס בחלומות על היעדים האקזוטיים שנראה ועל החוויות המטורפות שנצבור. זה מה שהחזיק אותנו וזה ללא ספק היה האור בקצה המנהרה. אז עכשיו זה סוף סוף הגיע ונשאר לכם רק לתכנן את המסלול, להתארגן על ציוד ולצאת למסע של פעם בחיים. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על טיול תרמילאים אחרי הצבא.

יעדים פופולרים לטיול תרמילאים לחיילים משוחררים
רוב הצעירים המשוחררים מתלבטים בין שני יעדים עיקריים לטיול אחרי צבא: דרום אמריקה או המזרח. אלא שגם בתוך אלו ישנן המון אפשרויות והמזרח יכול לכלול טיול גדול רק בהודו או טיול שכולל מדינות נוספות כמו תאילנד, ויאטנם, בורמה, פיליפינים ומקומות נוספות. גם טיול בדרום אמריקה יכלול שלל אופציות כמו למשל ביקור במדינות מרכז אמריקה, טיול של חצי שנה בדרום אמריקה, שילוב ארצות הברית בטיול ועוד. בעוד רוב התרמילאים יטוסו לכיוונים האלו, יהיו לא מעט שיבחרו ביעדים  ניו זילנד ואוסטרליה שהופכים משנה לשנה לפופולרים יותר ויותר.

כמה עולה טיול תרמילאים אחרי צבא?
השאלה הזו מעסיקה כמעט כל תרמילאי שמתכנן את הטיול הגדול ולמעשה אין עליה תשובה חד משמעית. עלות הטיול תלויה ביעד שתבחרו (טיול במזרח נחשב לזול בהרבה מטיול בדרום אמריקה או אוסטרליה), במשך הזמן שתטיילו ובדברים שיכללו במהלך הטיול. דבר אחד שאנחנו יכולים להגיד הוא שטיול כזה עולה הרבה כסף ושלא כדאי לצאת אליו לפני שחוסכים את הסכומים הדרושים. אחרי השחרור מהצבא מומלץ להתחיל לעבוד באופן מיידי וכך לחסוך במהירות את הכסף הדרוש לחוויה המיוחדת הזו.

חיסונים לטיול הגדול
חשוב לזכור שבמהלך הטיול הגדול אתם נמצאים פרק זמן ממושך רחוק מהבית ורחוק מגורמי הרפואה שאתם מכירים. מה גם שברוב המקרים תטיילו במדינות שיש בהן סיכויים רבים להידבק במחלות כאלה ואחרות. לפני שיוצאים לטיול תרמילאים מומלץ לעשות חיסונים שישמרו עליכם מוגנים. לכל מדינה יידרשו חיסונים מסוג אחר ולכן יש לגשת למרפאת מטיילים הקרובה אליכם כדי לברר מהם החיסונים הדרושים. עלות חיסונים לטיול תרמילאים אינה נמוכה ועשויה להיות כרוכה בהוצאה של כמה מאות שקלים. יחד עם זאת, קופות החולים השונים משתתפות במימון החיסונים כך שברוב המקרים תקבלו החזר משמעותי מהקופה.