סלקום דרושים חיילים משוחררים

מדריך למוצ´ילר המתחיל

סיימתם את השירות הצבאי, עבדתם וחסכתם, והגיע הרגע שחלמתם עליו כל התקופה הזו, הרגע שהחזיק אתכם ונתן לכם כוח! הטיול ה-גדול!

בתור מוצ´ילרים לעתיד יש כמה דברים שכדאי שתדעו כדי שהטיול הגדול יהיה חוויה גדולה, מעצימה ובלתי נשכחת. אז איפה מתחילים? ממש כאן.

תכנון מסלול לטיול אחרי צבא
הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לתכנן את המסלול שלכם. אנחנו לא מתכוונים שעכשיו תפתחו מפות ותרדו לרזולוציות של איפה תהיו בכל יום בחצי השנה הקרובה, זו לא המטרה. מה שכן עליכם לתכנן את הטיול ברמת המאקרו: האם תטוסו לטיול דרום אמריקה או למזרח? באיזה מדינה תתחילו ולאן תמשיכו אחריה? באיזה יעדים אתם מרגישים שאתם חייבים לבקר? תכנון "גס" של הטיול יעזור לכם להתמקד ולהיות פחות מבולבלים בתוך החוויה הזו שיכולה להיות גם מבלבלת לפעמים.

חיסונים לטיול הגדול
אחרי שתכננתם לעצמכם מסלול כלשהו או לפחות בחרתם אזור בעולם שבו תטיילו, הגיע הזמן לעשות חיסונים. לכל מדינה דרושים חיסונים אחרים ולכן צריך קודם להחליט איפה תטיילו ורק לאחר מכן לעשות את החיסונים. עליכם לברר איפה יש מרפאת מטיילים בקרבתכם ולגשת אליהם לייעוץ ולמתן חיסונים. צוות המרפאה יגיד לכם בדיוק איזה חיסונים אתם צריכים לעשות במדינות שאתם מתכננים לבקר בהן וכן באיזה תרופות כדאי לכם להצטייד.

קניית ציוד מוצ´ילרים
אז בחרתם מסלול, עשיתם חיסונים ועכשיו הגיע הרגע לקנות ציוד! מוצ´ילה גדולה (תיק המטיילים שאיתו תסתובבו) ונעלי טראקים טובות הם בדרך כלל פריטי החובה לטיול הגדול ואליהם יתווסף ציוד נוסף. זה יכול להיות שק שינה או אוהל, כילה להגנה מפני יתושים, מגבת שמתייבשת מהר ועוד שלל גאדג´טים שיכולים להפוך את הטיול שלכם לנוח יותר ויכולים גם להיות מיותרים… שימו לב לא להתפתות אחרי הבטחות והצעות לציוד שאין בו שימוש וסתם תצטרכו להיסחב איתו ממקום למקום.

ליהנות, ליהנות, ליהנות!
אחרי שעשיתם את כל הדברים הטכניים שצריך לעשות, הגיע הרגע הגדול ליהנות! לראות נופים, לפגוש אנשים מכל העולם, להשתכר מתחושות החופש , להתחבר לעצמכם, להתפעל, להתרשם, ולטרוף את העולם. פרט לרגעי הכיף והאושר, אתם הולכים להתמודד גם עם אתגרים ומכשולים אבל אם תקפידו לשמור על אנרגיות טובות תוכלו לעבור אותם בהצלחה. נסו לזרום עם הדברים, לעשות דברים שאתם אוהבים, לטייל עם אנשים שעושים לכם טוב וכמובן לגלות אחריות אישית גדולה.