סלקום דרושים חיילים משוחררים

טיול אחרי צבא בארצות הברית

תמיד אמרו לכם שזה או דרום אמריקה או המזרח? אז זהו, שזה ממש לא חייב להיות ככה.

נכון שמדובר בשתי האופציות הפופולריות ביותר לטיול אחרי צבא, אבל גם ארצות הברית יכולה להיות יעד נהדר לטיול הגדול. זה פחות נפוץ ואולי בכלל זה קצת יותר קשה לארגון, אבל זה בהחלט לא אומר שצריך לוותר. אם אתם הרפתקנים, מחפשים חוויות מיוחדות, לא פוחדים מאתגרים ובעיקר מחפשים טיול מיוחד, מקורי ובלתי נשכח - ארה"ב היא יעד נפלא בשביל זה. הנה כמה טיפים ועצות לתכנון טיול אחרי צבא בארה"ב. אל תשכחו לדאוג לוויזה!

מסלולי טיול בארה"ב - כך תבחרו אותם נכון
מי שבוחר לטייל בדרום אמריקה או במזרח הולך בדרך כלל במה שנקרא "שביל החומוס". זה כינוי למסלול שעושים רוב הישראלים שהוא קל לתכנון, קל להתמצאות וכולל מפגש עם ישראלים רבים. בארה"ב אין "שביל חומוס" שכזה ואלו שיבחרו לטייל שם יצטרכו לעבוד מעט יותר קשה כדי לארגן טיול מושלם. אבל כמו שאמרנו, עם קצת מאמץ ובחירה נכונה של מסלולים, צפוי לכם מסע מרתק ומהנה. חשוב לבחור מסלול בצורה חכמה שתאפשר לכם לטייל על פי כיוון הגיוני וברור. זכרו שלא תספיקו לראות את כל ארה"ב בטיול אחד ולכן התמקדו במקומות שאתם לא מוכנים לוותר עליהם ואת השאר תדחו לטיול הבא. הקפידו לתכנן מסלול טיול בהתאם למזג האוויר הצפוי בכל מקום כדי שתוכלו ליהנות מהטיול ולא "להיתקע" בחדר או בוואן בעקבות סופות או דברים שיכולתם לצפות מראש. הכינו "תכנית על" למסלול הטיול שתבחרו אך גלו גמישות לשינויים ודברים שיקרו בדרך. טיפ חשוב נוסף שיעזור לכם הוא לבחור מסלול טיול בהתאם לתקציב העומד לרשותכם וכמובן לא להזמין כלום לפני שיש ברשותכם את הוויזה המיוחלת.

לטייל בארה"ב בלי לפשוט את הרגל - כך תתכננו טיול בהתאם לתקציב שלכם
אין כל ספק שטיול בארה"ב עולה יותר מאשר טיול במזרח הרחוק וזה בכלל לא משנה כמה תצטמצמו ותחסכו. לפני שמתחילים לתכנן טיול מגדירים מראש תקציב לטיול שהוא נגזרת של הסכום שאתם בוחרים להקציב לטובת העניין. למרות שמדובר בטיול יקר יותר, אין שום סיבה שתקרעו את הכיס ושתחזרו לארץ במינוס. ניתן לתכנן טיול אחרי צבא בארה"ב לפי תקציב מוגדר מבלי לחרוג בו. בחרו בקפידה את המקומות שתבקרו בהם, וותרו על מקומות שנחשבים יקרים במיוחד או על אטרקציות שעלולות להשאיר אתכם עם חור בכיס. כמו כן בחרו בצורה חכמה את ההתניידות שלכם כך שישאר לכם כסף גם לשאר הוצאות הטיול. נכון שהדרך הנוחה היא באמצעות טיסות או השכרת רכב פרטי, אך לפעמים יהיה עדיף לוותר על נוחות ולזכות בכמה שבועות נוספים בטיול. תוכלו לנוע בתחבורה ציבורית, טרמפים ובאפשרויות נוספות שיחסכו לכם כסף. נסו לצמצם אכילה במסעדות וערכו קניות בסופרים שמצוידים בכל טוב. אפשרויות הלינה בארה"ב הן רבות במיוחד ותוכלו לבחור לינה בחניוני לילה או באופציות אחרות שיחסכו לכם כסף רב. הסוד לעמידה בתקציב הוא תכנון מוקדם והתמקדות באפשרויות החסכוניות יותר שלא יגרעו מההנאה שלכם אבל כן יאפשרו לכם לטייל זמן רב יותר.

עבודה בארה"ב בשילוב עם טיול - אפשרות מעולה לחיילים משוחררים
חיילים משוחררים רבים בוחרים לטוס לעבוד בארה"ב ולשלב לאחר מכן טיול ביבשת. זו אופציה מעולה שמאפשרת "לנצל" את ההזדמנות ואת העובדה שאתם כבר שם... הרי במהלך תקופת העבודה אין לכם יותר מידי זמן לטייל אבל אחרי שתסיימו יהיה לכם גם זמן וגם כסף ולכן זו המלצה חמה במיוחד. חשוב לזכור שוויזת תייר אינה מספיקה כדי לעבוד בארה"ב באופן חוקי ובשביל זה תצטרכו אישור עבודה או אזרחות אמריקאית.