סלקום דרושים חיילים משוחררים

עבודות של הסוכנות היהודית למשוחררים

איך מוצאים עבודה בסוכנות היהודית? ומי יכול להתקבל? כל התשובות ממש כאן, הישארו עימנו.

נכון שיש לנו מדינה משלנו ונכון שרוב היהודים מרוכזים ממש כאן בישראל ועדיין, יהודים רבים מתגוררים במדינות מסביב לעולם. תפקידה של הסוכנות היהודית הוא לקרב בין היהודים בעולם, ליצור קהילות, לעודד עלייה ולחזק את הקשר בינם לבין היהדות ולבין ישראל. אפשר להגיד שהם עושים עבודת קודש של ממש ועד שכל היהודים יעלו לארץ, תהיה להם עבודה רבה בתחום. אז האם זה יקרה בקרוב? כנראה שלא, מה שאומר שאם אתם מחפשים עבודה חוקית בחו"ל שיש לה גם משמעות וערך נוסף, הסוכנות היהודית היא המקום הטוב ביותר לחפש בו. איזה תפקידים תוכלו למלא?

אבטחה? הדרכה? שליחים? מהן העבודות הפופולריות בסוכנות היהודית?
קודם כל כדאי להניח את הדברים על השולחן: לא תמיד קל כל-כך למצוא עבודה בסוכנות היהודית. מספר המשרות נמוך בהרבה מאלו שמחפשים אותן, כך שאף אחד לא יכול להבטיח שאכן תתקבלו. מבחינת מגוון המשרות אפשר להגיד שהוא די גדול וניתן למצוא משרות של אבטחת משלחות יהודיות בעולם, שליחים בקהילות יהודיות במדינות שונות (לתקופה קצרה או ארוכה), מדריכי מחנות קיץ של הסוכנות היהודית, ולעתים גם תפקידים בכירים יותר שיש בהם צורך בניסיון קודם והם לא יתאימו עבור חיילים משוחררים.

איך מתקבלים לעבודה בסוכנות היהודית?
אין ספק שמעבר לחוויה הגדולה שצפויה לכם, לחיים בחו"ל, ולעבודה חוקית לכל דבר ועניין- עובדי הסוכנות היהודית נהנים מ"הילה" מסוימת, יוקרה וכבוד. אז איך תהיו חלק מהם? ובכן, בניגוד לעבודות אחרי צבא כאן בארץ, המשרות שמציעה הסוכנות היהודית כרוכות בתהליך קבלה ארוך במיוחד. זה מתחיל (כמו כל עבודה אחרת), בשליחת קורות חיים ומשם ממשיך אל תהליכי מיון וסינון קפדניים ביותר. מבחני התאמה, מבחני ידע ומבדקים נוספים יחכו לכם בדרך עד שתקבלו את התשובה המיוחדת שתבשר שהתקבלתם לעבודה בסוכנות.

עבודה בסוכנות היהודית - איפה מוצאים אותה?
כפי שוודאי הבנתם, הדרך לעבודה בסוכנות היהודית אינה קלה בהכרח ולרוב היא תהיה מאתגרת יותר מהדרך לעבודה במלצרות או אפילו לעבוד בתחנת דלק. יחד עם זאת, יש לה יתרונות רבים ובניהם החוויה הגדולה שצפויה לכם. המקום המומלץ ביותר לחיפוש עבודה בסוכנות היהודית הוא באתר הסוכנות שם מתפרסמות מעת לעת משרות רלוונטיות. לאחר שתתקבלו ידאגו עבורכם לכל האישורים הרלוונטיים כך שתיחשבו לעובדים חוקיים לכל דבר ועניין, דבר שמהווה יתרון ברור. בנוסף לכך, עבודה בסוכנות היהודית מהווה "שורה" משמעותית בקורות החיים שלכם, כזו שיכולה לפתוח עבורכם דלתות רבות בהמשך.