סלקום דרושים חיילים משוחררים

יתרונות הלימודים במכללה אקדמית

מה היתרונות של לימודים במכללה אקדמית לעומת מוסדות שונים

כחיילים משוחררים בטח נתקלתם בהתלבטות הקשה האם ללמוד באוניברסיטה, מכללה או מוסד לימודים אחר. באנו לפתוח בפניכם את היתרונות בלימודי תואר במסגרת מכללה אקדמאית, וכיצד זה יכול להשתלם לכם לעומת לימודים במוסדות שונים.

דרישות קבלה נוחות
אחד היתרונות בלימודים במכללות הוא תנאי הקבלה שלא כל כך נוגעים בשמיים לעומת הדרישות באוניברסיטאות שונות בארץ. לדוגמה, ללימודי הנדסה אפשר להתקבל בברכה במכללות רבות גם עם ציון של 550-620 בפסיכומטרי, ועם ממוצע בגרויות סביר לחלוטין שעומד לרוב בין 99-104. גם ללימודי מקצוע חברתי או אומנותי תוכלו להתקבל עם השכלה בסיסית פלוס, וקיימת אפשרות למכינה קדם אקדמאית בהמון תארים.

שכר לימוד גמיש
היתרון שלכם כחיילים משוחררים הוא כמובן וקודם לכל הפקדון האישי. שימוש בפקדון האישי יעזור לכם כלכלית במימון הלימודים, ובנוסף לכך עוד יתרון בהמון מכללות הוא האפשרות לקבלת מלגות לחיילים משוחררים וגם ללוחמים לשעבר. חלק מהמכללות יקרות יותר וחלק פחות, כך או כך כדאי לעשות חושבים היכן משתלם לכם ללמוד מבחינה כספית והאם המכללה נתמכת עם מלגות שונות שמגיעות לכם.

לימודים עם יחס אישי
לעומת המון אוניברסיטאות, בהמון מכללות תרגישו קירבה מיוחדת יותר עם המרצים במכללה וזה גם אומר שלא תהיה לכם גם סיבה להתבייש לשאול שאלות אחרי השיעור. יחס אישי עם המרצים, ימי גיבוש ואווירת לימודים נעימה הם חלק חשוב בכל תהליך לימודי התואר, ומבחינתכם אפשר לשקול זאת כקריטריון בבחירת מוסד לימודים לתואר שרציתם.