סלקום דרושים חיילים משוחררים

מכינות קדם אקדמיות

מה כוללת מכינת לימודים לפני התואר האקדמי

כיצד מתכוננים בצורה הטובה ביותר לתואר הראשון? מכינה קדם אקדמאית פותחת שער וגישה לאפשרות של השכלה גבוהה. במסגרת המכינות הקדם אקדמיות לומדים סטודנטים במגוון רחב של מסלולי לימוד, שבסיומם הם יכולים להתקבל למוסדות אקדמיים - אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ.

מכינה לתואר ראשון
תואר ראשון הוא חלק המתקדם בתהליך הלימודים בחיינו. לאחר שסיימנו 12 שנות לימוד, עשינו בגרויות, ביצענו פסיכומטרי ויש לנו את ההשכלה הבסיסית הנדרשת - אנחנו כמעט מוכנים לתואר הראשון. למה כמעט? המון סטודנטים הניגשים ללימודי תואר בימינו זקוקים לתוספת השכלתית הקשורה לתואר, אם מדובר בפיזיקה, מתמטיקה, אנגלית וגם לשון הנכללים כמקצועות לימוד בתוך מכינה קדם אקדמית שמכינה אותנו לפני לימודי התואר הרציניים יותר.

תנאי קבלה למכינה קדם אקדמית
תנאי הקבלה למכינה הם כמעט כמו תנאי הקבלה לתואר. לעיתים ציון הפסיכומטרי שלנו לא עומד בדרישות או שממוצע הבגרות לא מספיק גבוה, ולעיתים ישנם מקצועות שחסרים לנו בתעודת הבגרות עם ציון מסוים. תנאי הקבלה למכינה דומים מאוד לתואר, אך במידה ותצטרכו להשלים מתמטיקה או פיזיקה, המכינה מיועדת בשבילכם כדי לקצר את תהליך הלמידה העצמאי ודואגת להשלמת המקצועות הנדרשים מהמכינה ועד סוף לימודי התואר.

לימודי תואר שלא דורשים מכינה
בהמון מקרים לא תצטרכו לגשת למכינה שתגזול ממכם שנה כלל. במידה ואתם עומדים בתנאי הקבלה לתואר וברשותכם המקצועות הנדרשים עם הציונים המינימליים, תוכלו לגשת ולהתחיל ללמוד את התואר במכללה או האוניברסיטה שרציתם ללא הכנה מוקדמת. תמיד רצוי לסמן וי על ההשכלה הבסיסית והמורחבת לפני שניגשים לתואר וזה כולל גם פסיכומטרי.