סלקום דרושים חיילים משוחררים

לימודים אקדמיים בחו"ל

היתרונות בלימודי תואר ותעודה ברחבי העולם

לימודים אקדמאיים בחו"ל יכולים להיות חוויה מיוחדת ויוצאת דופן. יחד עם זאת הם עשויים להיות מלווים בלא מעט קשיים. אז איך מתקבלים?, האם זה מתאים לכם? וכמה לעזאזל זה עולה? בדקנו בשבילכם כל מה שצריך לדעת לפני שעושים את הצעד. זה לא שרמת הלימודים בארץ לא גבוהה מספיק, זה לא שמסלולי הלימוד כאן אינם מגוונים מספיק, וזה גם לא שהלימודים האקדמאיים בחו"ל זולים יותר. אז למה בכל זאת לטוס ללמוד בחו"ל? יכולות להיות לכך כמה וכמה סיבות. ישנם צעירים שבוחרים לעשות זאת כיוון שהם מעוניינים במסלול לימודים שתנאי הקבלה אליו בארץ גבוהים במיוחד ואילו בחו"ל הם מתקבלים ללא קושי, ישנם אחרים שבוחרים לעשות זאת כיוון שמצאו מוסד לימודים שיכול בהכרח לקדם את הקריירה המקצועית שלהם, וישנם את אלו שפשוט מעוניינים בחוויה המיוחדת של לימודים בארץ זרה.

איך מתקבלים ללימודים בחו"ל?
כדי להתקבל ללימודים אקדמאיים בחו"ל תצטרכו קודם כל לברר את דרישות הסף. חשוב לציין כי לא תמיד לימודים בחו"ל יהיו בשפה האנגלית, כך שלא היינו מציעים לכם לבנות על כך באופן אוטומטי. לימודים באיטליה, למשל, יכולים להיות באיטלקית כך שבטח תצטרכו לרכוש שפה נוספת בטרם תתחילו ללמוד. לאחר שווידאתם שאתם עומדים בתנאי הקבלה, תוכלו למלא את הטפסים הדרושים, לעבור את מבחני המוסד האקדמי, ולנסות להתקבל ללימודים.

לימודים בחו"ל עלויות
מחיר לימודים אקדמאיים בחו"ל אינו אחיד ותלוי באי אלו גורמים. אם למשל אתם בעלי דרכון זר (נניח דרכון אירופאי), תהיו זכאים להנחה משמעותית בלימודים אקדמאיים ברוב מוסדות הלימוד באירופה. אם טינכם בעלי אזרחות זרה, כנראה שעלות הלימודים עבורכם תהיה גבוהה במיוחד. למחירי הלימודים יש להוסיף עלויות מחיה כמו שכר דירה , לימודי שפה זרה, שיעורי עזר במידת הצורך , ועוד…

ויזת לימודים לארה"ב
בארה"ב יש שפע של מוסדות לימוד ומגוון עוד יותר רחב של מסלולי לימוד. חשוב לזכור כי לא ניתן ללמוד בארצות הברית ללא קבלת וויזת לימודים בטרם צאתכם מהארץ. ישנם סוגים שונים של ויזות סטודנט לארה"ב כאשר הן משתנות בהתאם לסוג הלימודים ולאורכם. תוכלו להתייעץ עם הגורמים האחראים על תחום זה במוסד האקדמאי אליו נרשמתם, והם יעזרו לכם להגיש בקשה לויזת הלימודים המתאימה לכם.