סלקום דרושים חיילים משוחררים

לימודים לעולם ההייטק

משרדים מפוארים, משכורות בשמיים, ערבי צוות, הטבות ופינוקים, תנאים מעולים, אנשים טובים או בקיצור -עולם ההייטק

חולמים להיכנס לעולם המופלא הזה? ליהנות גם אתם מכל מה שיש לו להציע ולהשתלב לתעשייה עם יחסי הציבור הטובים ביותר בארץ? כדאי להתחיל לחשוב על מסלול לימודים שיכשיר אתכם לעולם של תעשיה וטכנולוגיה מתקדמת.
אפשרויות מסלולי הלימוד הן רבות ומגוונות ויכולות לכלול גם לימודי תואר ראשון וגם לימודי תעודה וקורסים. איך מתחילים? מה הכי כדאי? ומתי כבר תוכלו להיות חלק ממה שכולם מדברים עליו? יצאנו לחקור ולבדוק את כל השאלות האלו וחזרנו עם ממצאים מעניינים במיוחד. הנה הם כאן:

קורסים ולימודי תעודה להייטק
הבשורה הטובה היא שלא חייבים ללמוד תואר ראשון כלשהו בשביל להיכנס לתעשיית ההייטק. ישנן משרות ותפקידים כמו למשל בודקי תוכנה ומתכנתים. אם אתם חיילים משוחררים שרוצים להשתלב בהייטק באופן מיידי ומהיר קורסים מסוג זה יתאימו לכם במיוחד. קורס QA (בודקי תוכנה) נחשב לקורס יעיל ביותר שנמשך מספר חודשים ומאפשר לבוגריו ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. גם קורסי התכנות השונים יאפשרו לכם למצוא עבודה רב שכן הדרישה למתכנתים היא גבוהה במיוחד. זהו קורס מאתגר ומורכב שנמשך מספר חודשים ובסופו תצאו עם תעודה מקצועית. ככל שתיכנסו לעולם ההייטק מוקדם יותר (ורצוי כמה שפחות זמן אחרי שירותכם הצבאי), תוכלו לצבור ניסיון רב יותר שישמש אתכם לקבלה לתפקידים גדולים ובכירים יותר.

תואר ראשון בלימודי הייטק
מי שמעוניין לצעוד במסלול שכולל לימודים לתואר ראשון אחרי השירות הצבאי יכול להשתלב ללימודים במגוון תחומים שכולם יאפשרו לכם להשתלב בעולם ההייטק. בין המסלולים הפופולרים ניתן למצוא: תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול, לימודי מדעי המחשב, הנדסת מערכות מידע, הנדסת חשמל/מכונות/כימיה/מחשבים ומסלולי לימוד נוספים. לימודי תואר ראשון בהנדסה נמשכים בדרך כלל כארבע שנים והם נחשבים לאתגרים במיוחד. בוגרי תארים מסוג זה יוכלו להשתלב בעולם הייטק בתפקידים שונים וליהנות מתנאים מתגמלים ואפשרויות קידום רבות.

מה כדאי למי שרוצה להיכנס לעולם ההייטק- קורסים מקצועיים או תואר ראשון?
התשובה לשאלה הזו (שמעסיקה אגב חיילים משוחררים רבים שבוחנים את עתידם המקצועי) אינה חד משמעית. אם אתם לא רוצים לבזבז עוד רגע אחד נוסף ושואפים להתחיל לעבוד בתוך זמן קצר, מומלץ לכם לבחור את המסלול המהיר של לימודי קורסים מקצועיים. היתרון הגדול הוא הזמן הקצר שיאפשר לכם להתחיל קריירה מהר. החיסרון נעוץ בכך שאפשרויות התעסוקה והקידום שלכם הן מצומצמות יותר ובכך שהמשכורות יהיו בדרך כלל נמוכות יותר. החסרונות שעומדים בלימודי תואר ראשון בעולם ההייטק הם הזמן הרב שנדרש עד לתום הלימודים והשתלבות בתעשייה ותנאי הקבלה הנוקשים שלא מאפשרים לכולם להשתלב בלימודים. היתרונות הם גדולים ומשמעותיים ומתבטאים בתפקידים רבים שיכולים הבוגרים למלא, במשכורות מתגמלות במיוחד ובשלל אפשרויות קידום. הבחירה צריכה להיות מונעת משיקולים אישיים לכם, לפי מה שמתאים לכם ולפי הנתונים האישיים שלכם.