סלקום דרושים חיילים משוחררים

לימודים לפסיכומטרי

גם אם ממש תנסו, כנראה שלא תצליחו לחמוק ממנה. זאת בהנחה כמובן שאתם רוצים להשתלב בלימודים אקדמאיים וללמוד תואר ראשון.

אל תצטערו יותר מידי כי למרות שיש לה שם של בחינה מאיימת ונוראית, היא יכולה לקדם אתכם ולאפשר לכם להגשים את כל החלומות שלכם. מה גם שרוב החיילים המשוחררים עושים אותה ועל אף שהיא קשה מאוד (לא נייפה את המצב), היא לגמרי אפשרית! תצטרכו לפנות בשבילה את הזמן הדרוש, תצטרכו ללמוד כמויות עצומות של חומר ולתרגל בלי סוף. אבל אם תבינו שזו המציאות שלכם לחודשים הקרובים ותתרכזו בהצלחה שלכם, היא תהיה מאחוריכם. איך לומדים? מה צריך לדעת לפני שמתחילים? מה עדיף קורס או לימוד עצמי? הנה מידע חשוב לנבחני הפסיכומטרי העתידיים.

כמה זמן צריך לפנות ללימודים לפסיכומטרי?
אומרים שלימודים לקורס פסיכומטרי הם כמו עבודה והאמת היא שאנחנו די מסכימים עם הדברים. הכוונה היא שזה כמו פרויקט שיגזול לכם את רוב הזמן הפנוי וכדאי שתהיו מוכנים לכך. מדובר על פרק זמן של כמה חודשים כאשר בהתחלה עוד תוכלו לעשות דברים נוספים (עבודה, חברים) אבל בהמשך גם את תצטרכו למתן ולהתרכז אך ורק בלימודים. לקראת מועד הבחינה לא תוכלו לעבוד ותהיו חייבים להקדיש את רוב הזמן שלכם (חוץ משינה בלילה) ללימודים. חשוב להיערך לכך כראוי ולבחור מועד פסיכומטרי שבו יש לכם פניות לא לעבוד ולא לעשות כל דבר שאינו קשור לבחינה.

קורס פסיכומטרי או לימוד עצמי -כך תדעו מה יותר כדאי לכם
רוב נבחני הפסיכומטרי בוחרים לקחת קורס פסיכומטרי באחד ממכוני ההכנה הרבים שיש בארץ. מדובר בקורס שנמשך מספר חודשים ומועבר על ידי מדריך פסיכומטרי מוסמך. במהלך הקורס ילמדו אתכם שיטות לשינון החומר, שיטות לניהול זמן במהלך הבחינה ולמעשה יחלקו איתכם את כל העלים שיעזרו לכם להצליח. האפשרות השנייה היא לימוד עצמי, ללא קורס וללא מדריך, אופציה שנחשבת פחות פופולרית אך היא עדיין קיימת. לימוד עצמי לפסיכומטרי דורש יכולות גבוהות, מוטיבציה רבה והמון משמעת עצמית. אם אתם מרגישים שיש לכם את אלו תוכלו לרכוש חוברות לימוד עצמי לפסיכומטרי ולגשת לאתגר ללא קורס. אם אתם זקוקים למישהו חיצוני שידחוף אתכם, יפקח עליכם ויעזור לכם למצוא את שיטת הלימוד הנכונה עבורכם, בחרו בקורס פסיכומטרי. כך או אחרת מדובר על לימודים מאתגרים ומורכבים שמצריכים מאמץ גדול במיוחד.

מחירי קורס פסיכומטרי
מחירם של קורסי פסיכומטרי משתנה ממקום למקום ואין להם תעריף גבוה. ישנם מכונים וותיקים ומובילים שגובים סכומים של אלפי שקלים עבור קורס ומדריכים עצמאיים שגובים אולי מעט פחות. אם תבחרו במוסד מוכר תוכלו לממן את הקורס מכספי הפיקדון הצבאי, דבר שיאפשר לכם להתחיל ללמוד מיד אחרי השחרור מצה"ל. אם תבחרו באופציה של לימוד עצמי לפסיכומטרי תחסכו את העלויות הגבוהות ותידרשו לשלם רק דמי הרשמה לבחינת הפסיכומטרי (עניין של מאות שקלים).