סלקום דרושים חיילים משוחררים

מעבר דירה אחרי הצבא

הכל על תהליך מעבר הדירה אחרי השחרור

צעירים משוחררים רבים מתים לעזוב את בית ההורים ולגור בדירה שכורה. האם זה צעד כלכלי נכון? לפעמים כן ולפעמים לא, אבל מה שבטוח - זהו צעד גדול אל עבר העצמאות והחופש.

לא בטוח שעזיבת בית ההורים אחרי הצבא היא המשתלמת והכדאית ביותר מבחינה כלכלית, אבל מה שבטוח מדובר בצעד גדול אל עבר העצמאות שלכם. מעבר דירה אחרי השחרור מצה"ל יכול להעצים בצורה משמעותית את תחושת החופש שלכם ולגרום לכם להיכנס לחיי האזרחות בכיף גדול. זה לא שאנחנו אומרים שכל-כך רע בבית של ההורים, אלא שהחיים בדירה שכורה (לבד או עם שותפים) יכולים להעניק לכם חוויה מיוחדת ויוצאת דופן.

לשכור דירה או לגור עם ההורים?
הדילמה הזו מלווה צעירים רבים עם שחרורם מצה"ל. מצד אחד הם רוצים לחסוך כמה שיותר כסף, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להישאר לגור אצל ההורים. מהצד השני עומד הצורך העז לפרוס כנפיים ולעזוב את הקן, מה שאפשרי רק אם מחליטים לשכור דירה. ההחלטה הסופית צריכה לקחת בחשבון את שלל שיקולים כמו המרחק ממקום העבודה, עלויות שכר הדירה, יעדים לחיסכון , ועוד.

לגור במרכז אחרי השחרור
חיילים משוחררים רבים, בעיקר אלו הגרים באזורי פריפריה, מרגישים צורך עז לשכור דירה במרכז מיד עם סיום הצבא. כך הם מרגישים שביכולתם לקדם את הקריירה שלהם ואת שלל התכניות והחלומות שהם רוקמים. שימו לב שמגורים במרכז יכולים להסב אושר והנאה רבים , אולם הם גם יכולים להיות יקרים במיוחד. מסיבה זו מומלץ למצוא עבודה רווחית ומכניסה לפני שעושים את הצעד של לעבור לגור במרכז.

השכרת דירה עם שותפים אחרי הצבא
השכרת דירה עם שותפים היא אופציה מצוינת שיכולה לסייע לכם לחסוך כסף רב. אמנם תשלמו מחיר מסוים על פרטיות, אך בתמורה תקבלו הזדמנות פז לעזוב את בית ההורים באופן משתלם יותר. תוכלו לבחור לשכור דירה עם חברים טובים או דווקא עם שותפים אנונימיים איתם לא נפגשתם בעבר. לכל אפשרות יש את היתרונות והחסרונות שלה, ומה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לאחר.