סלקום דרושים חיילים משוחררים

לימודי הנדסאים

על לימודים ופיתוח קריירה בתחום ההנדסה

חושבים על לימודי הנדסאים אבל מתלבטים? בואו נעזור לכם רגע. מדובר בלימודים קצרים  (ואולי גם קלים) יותר משל תואר אקדמי, אך יעילים למדי. בסופם תוכלו להתקבל להמון משרות ותפקידים בחברות שוות במיוחד, להתקדם ולפתח קריירה מצליחה.

הנדסאים הם למעשה אנשי מקצוע טכנולוגיים שמיומנים לתחזק, לטפל, ולתפעל מגוון רחב של מכונות וכלים טכנולוגיים כאלה ואחרים. ההנדסאים הם חשובים והכרחיים ולא ניתן למצוא מפעל או תעשייה שלא משתמש בשרותיהם. ישנם תחומים רבים של לימודי הנדסאים וניתן ללמוד אותם במכללות ובאוניברסיטאות רבות בכל רחבי הארץ. 

מה ההבדל בין הנדסאי למהנדס?
ישנם הבדלים רבים בין המהנדסים לבין ההנדסאים כאשר את הראשון ניתן לראות עוד במסלול ההכשרה. הכשרת ההנדסאים תהיה , ברוב המקרים, קצרה יותר ותשים דגש רב יותר בתחום המעשי על פני התחום העיוני. בעוד המהנדסים מקבלים תואר בתום הלימודים, ההנדסאים יקבלו תעודה שתאפשר להם להשתלב במגוון רחב של משרות ותפקידים מרתקים.

תנאי קבלה ללימודי הנדסאים
ברוב מוסדות הלימוד ידרשו מכם להציג תעודת בגרות מלאה על מנת להתקבל ללימודי הנדסאים, ולא משנה באיזה תחום תירצו להתמקד. בנוסף לכך, יהיו מקומות שיבקשו מכם לעבור מכינה קדם אקדמאית להנדסאים וכן לעבור מבחן פנימי של אותו מוסד אקדמי. התנאים משתנים ממוסד למוסד, ולכן כדאי שתבררו היטב את תנאי הקבלה בטרם תחליטו על המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד.

הנדסאים אפשרויות תעסוקה
כפי שציינו, כיום כמעט כל מפעל או תעשייה מחזיק בהנדסאים שעברו הכשרה בתחומים שונים. זה אומר שאפשרויות התעסוקה של אלו שעברו לימודי הנדסאים הן באמת נרחבות במיוחד. ביחס למקצועות אחרים בשוק, קיימת דרישה גבוהה להנדסאים והם יכולים להשתלב הן בחברות פרטיות (כמו אינטל למשל) והן בחברות ציבוריות (כמו חברת החשמל ובזק למשל).