סלקום דרושים חיילים משוחררים

הכשרה מקצועית אחרי הצבא

הנה הגיע הרגע שכל-כך חיכיתם לו ועכשיו אתם אזרחים מן המניין. אין יותר מדים, אין יותר מפקדים ואין יותר למי לתת דין וחשבון.

מה שכן, מעכשיו גם אין מי שידאג לכם ומעתה זה רק אתם שתקבעו את העתיד של עצמכם. עכשיו זה הזמן שלכם לפתח את הקריירה שלכם, לפלס את דרככם בשוק העבודה ולהתחיל להרוויח משכורות אמיתיות. הכשרה מקצועית היא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. לימודי מקצוע יאפשרו לכם לשדרג את המשרות שתוכלו להשתלב בהן וכמובן שגם השכר ישתדרג בהתאם. הנה כמה רעיונות מומלצים וכמה דברים שכדאי לדעת

לימודי תעודה למקצועות טכניים
כמעט מאז ומעולם המקצועות הטכנים יהו מקצועות מבוקשים בשוק העבודה. טכנאים בתחומים שונים נהנו (וכנראה תמיד גם ייהנו) משפע של עבודה ומפרנסה טובה. אם אתם מחפשים מקצוע רווחי, מעניין ומאתגר לכו ללימודי תעודה במקצועות טכניים. משך הלימודים אינו ארוך במיוחד (ממוצע של חצי שנה) ומיד לאחר מכן תוכלו להתחיל לעבוד במה שלמדתם. זה מתאים במיוחד עבור חיילים אחרי צבא עם גישה או חוש טכניים שרוצים להתחיל לפתח קריירה מיד אחרי השחרור מצה"ל.

הכשרות מקצועיות מעניינות
למרות שמקצועות מבוקשים ורווחיים הם חשובים, אנחנו ממליצים לכם לבחור את ההכשרה המקצועית שלכם גם לפי תחומי העניין שלכם. אם תעסקו במה שמעניין אתכם תוכלו להצליח הרבה יותר מאשר אם תעסקו במשהו שבחרתם רק בגלל "שיש בו הרבה כסף". יש כל-כך הרבה קורסים מקצועיים שמתאימים לחיילים משוחררים במגוון עצום של תחומי עניין. בחרו משהו שמעניין אתכם ללמוד אותו ומשהו שיעניין אתכם גם לעסוק בו.

הכשרה מקצועית על חשבון הפיקדון הצבאי
בתור חיילים משוחררים שזה עתה סיימו שלוש שנים (יותר או פחות) עם הכנסה מינימלית ביותר, סביר להניח שאין לכם יותר מידי חסכונות. אמנם הכשרות מקצועיות עולות לא מעט כסף אבל הבשורה הטובה היא שאפשר לממש את הפיקדון הצבאי עבור רבים מהקורסים. כיום מכללות רבות מאפשרות לממש את הפיקדון הצבאי על לימודים אצלן, מה שיאפשר לכם להתחיל ללמוד מיד עם השחרור מצה"ל. לפני שאתם נרשמים ללימודים בדקו היטב שהקורס אכן מוכר ושתוכלו לממן אותו עם כספי הפיקדון.