סלקום דרושים חיילים משוחררים

על חיילים משוחררים ומימון לימודים

יצאנו לבדוק מהן האפשרויות העומדות בפניכם ואין תוכלו להתיישב על ספסל הלימודים מיד עם שחרורכם מצה"ל ועוד לפני שתחסכו את הכסף לשכר הלימוד.

השתחררתם מהצבא ואתם כבר לא יכולים לחכות לרגע שבו תתחילו ללמוד. יכול להיות שהספקתם לעשות טיול מסביב לעולם, ויכול להיות שאתם מוותרים עליו בשלב זה, אבל השורה התחתונה היא שאין לכם את האפשרות לממן את שכר הלימוד בנקודה זו בחיים שלכם. הבשורה המשמחת בסיפור היא שיש המון אפשרויות למימון לימודים לחיילים משוחררים, כך שאין סיבה שתחכו עד שיהיו ברשותכם את הסכומים הדרושים.

מימון לימודים מהפיקדון הצבאי
האפשרות הראשונה והמוכרת מכולם היא מימון שכר הלימוד מכספי הפיקדון. זוהי אופציה פופולרית ומקובלת שרבים מהחיילים המשוחררים בוחרים בה. כל מה שתצטרכו הוא לוודא שאכן מדובר במוסד מוכר שניתן לנצל את כספי הפיקדון עבורו, להירשם ללימודים ולמשוך את הכסף שלכם. זה קל, זה נוח, זה מהיר ולא צריך אישורים מיוחדים או לעמוד בתנאים מסוימים כדי למשוך את הכספים.

תכנית "ממדים ללימודים" של משרד הביטחון
התכנית הייחודית הזו היא חדשה יחסית ונועדה לסייע לחיילים משוחררים לממן לימודים אקדמאים לתואר ראשון לאחר השחרור מצה"ל. שימו לב שהזכאות לתכנית הזו לא ניתנת באופן אוטומטי אלא רק לחיילים ששירתו כלוחמים, או כאלה שהוכרו כ"אוכלוסיות מיוחדות" (חיילים בודדים, עולים, זכאים לתשלומי משפחה, ובני מיעוטים). באמצעות התכנית הזו ימומנו שני שלישים מהתואר שלכם ואילו את השליש הנוסף תוכלו לממן מכספי הפיקדון הצבאי. זה יאפשר לכם (במידה ואתם נחשבים לזכאים) להתחיל ללמוד גם אם אין ברשותכם את הסכום הדרוש ומבלי לנצל את כל כספי הפיקדון הצבאי.

מלגות מימון לימודים לחיילים משוחררים
בנוסף לאפשרויות שהוצגו, עומדת לרשותכם האופציה להיעזר במילגות סיוע לחיילים משוחררים. שוק המילגות הוא רחב במיוחד ובתוכו יש תחום שלם של מילגות לחיילים משוחררים. ערכו חיפוש מעמיק ובדקו כיצד תוכלו להשתמש במילגות האלו לטובת מימון הלימודים. חלק מהן יינתנו לכם ללא כל תמורה וחלק אחר תמורת שעות פעילות חברתית מסוימת. כמו כן תוכלו לבחור במוסדות לימוד ספציפיים שנקבעו (בעיקר כאלו שממוקמים בפריפריה) שמעניקים לחיילים משוחררים שנת לימודים ראשונה בחינם. זו אפשרות מצוינת שתאפשר לכם להתחיל ללמוד גם אם אין ברשותכם את כל הסכום הדרוש למימון שכר הלימוד.