סלקום דרושים חיילים משוחררים

פסיכומטרי

לימודי פסיכומטרי לאחר השחרור

המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן שיצפה את סיכויי ההצלחה שלכם בלימודים שונים במוסדות להשכלה גבוהה. הפסיכומטרי משמש את המכללות והאוניברסיטאות ברחבי הארץ למטרת מיון המועמדים למקצועות שונים, ומדרג את כל המועמדים בסולם הערכה מסוים. הוא חשוב לא פחות מתעודת הבגרות שלכם, אך בנוסף גם יכול להעניק לכם הזדמנות נוספת ללימודי התואר שרציתם גם אם הציונים בתעודת הבגרות לא כל כך זוהרים.

פסיכומטרי לאחר השחרור
השחרור מהצבא הוא זמן מצוין שמומלץ לנצל כדי לחשוב על העתיד והלימודים. המון תלמידים מחליטים לגשת למבחן הפסיכומטרי במהלך התיכון, אך רואים בכך בסופו של דבר ככישלון כאשר מגיע הציון הסופי. השירות בצה"ל מבגר ומעניק מוסר גבוה שיכול לעזור לכם "לתפוס את עצמכם בידיים" ולקבל פרספקטיבה אחרת על החיים, ולכן כחיילים משוחררים הסיכוי שלכם להצלחה בפסיכומטרי יהיה הרבה יותר גבוה, וזוהי תקופה מושלמת ללימודי הבחינה.

קורסים ללימודי פסיכומטרי
זה די מסובך להתחיל את לימודי הפסיכומטרי מאפס, בעיקר כשיש 40 תתי נושאים שצריך לשלוט בהם באופן מושלם ככל האפשר. ישנם המון דרכי הכנה המתחילים משיעורים אונליין, אפליקציות שונות וגם סרטונים ביוטיוב, אך לפי הסטטיסטיקה, ההצלחה הכי גבוהה במבחן טמונה בשיטת לימוד המועברת בקורסים ללימודי המבחן. בחרו את הקורס שיהיה עבורכם הכי נוח והשקיעו בו את המיטב האפשרי במשך שלושה חודשים, כדי להוציא את הציון אליו שאפתם.

עלות הרשמה לפסיכומטרי
באופן כללי, עלות ההרשמה למבחנים משתנה מעת לעת, ולחיילים משוחררים קיימים גם מבצעים שונים מדי פעם. עלות ההרשמה עומדת על סכום מסוים לאורך החודשים שלפני הקורס, אך כשישה ימים לפני ההרשמה עלולה להשתנות עמדת ההרשמה למצב של הרשמה מאוחרת, וזה אומר שהעלות תהיה גבוהה מהרגיל. רצוי להירשם לקורס הפסיכומטרי ולהכין את כל כספכם מראש מבעוד מועד, גם אם בחרתם לעשות זאת באמצעות קורס וגם אם זה באופן עצמאי. חשוב לזכור שברשותכם כחיילים משוחררים הפיקדון האישי שקיבלתם מהצבא, והאפשרות להשתמש בו למבחן הפסיכומטרי וללימודי קורסים שונים פתוחה בשבילכם למשך 7 שנים אחרי השחרור.