סלקום דרושים חיילים משוחררים

הוצאות של סטודנטים מלבד שכר לימוד

צפי ההוצאות הכספיות שלכם במהלך הלימודים האקדמיים?

נכנסתם לקטגוריית ה"סטודנטים" וזה מסלול בלתי נפרד מבניית הקריירה. אז גם אחרי שחסכתם מספיק כסף לשכר הלימודים, והשתמשתם בפיקדון האישי מהצבא, כדאי שתדעו כיצד יכולים להסתכם ההוצאות החודשיות שלכם במהלך תקופת הלימודים, חוץ משכר הלימוד.

סטודנטים משלמים שכר דירה ומחיה
סטודנטים רבים נוטים לעבור דירה לאורך תקופת הלימודים האקדמיים. זאת כיוון שלא בכל אזור בארצנו יש מוסד לימודים, והעדיפות הייתה קיימת למכללה או האוניברסיטה המדוברת בה רצינו ללמוד. עקב המעבר לאזור המגורים החדש, הסטודנטים צריכים לכלכל את עצמם לאורך תקופת הלימודים למטרת שכר הדירה, מזון, חשמל וארנונה ואפילו אמצעי התקשורת כמו חבילות הטלויזיה והאינטרנט. כל ההוצאות הללו נפרדות מהעלות של שכר הלימודים והן תוספת שיש לקחת בחשבון החודשי של הסטודנטים שעוברים דירה.

הוצאות על נסיעות במהלך הלימודים
בניגוד לשירות הצבאי בו החוגר העניק לנו נסיעות חינם בכל תחבורה ציבורית שהיא, סטודנטים אמנם נהנים מ50% הנחה על הוצאות הנסיעות, אך אין ספק שהם נוסעים המון. מנסיעות למוסדות הלימוד, העבודה, איזורי הבילוי וכמובן הביקורים הקבועים אצל המשפחה, ישנן המון הוצאות חודשיות על התחבורה שמלוות את הסטודנטים באופן שוטף לאורך כל תקופת הלימודים הגבוהים, מלבד הוצאות שכר הלימוד.

פנאי ובילויים בין תקופות המבחנים
גם סטודנטים צריכים להנות במהלך הלימודים. עקב העומס והלחץ בתקופות המבחנים, החודשים האווריריים יותר לפני הבחינות כנראה יקרצו לכם כסטודנטים לשבור את הקרח בקפיצות לים, יציאה למסעדות ופאבים בשעות הערב, קניות בגדים מדי פעם ואפילו אפשר לומר שגם טיולים בחו"ל באים על הפרק. העלויות של הבילויים וההוצאות האישיות גם הן באות בחשבון בסוף החודש, ומלבד ההוצאות על שכר הלימודים, הן בעצמן גם לא תמיד כל כך זולות.