סלקום דרושים חיילים משוחררים

קבלה לאוניברסיטה אחרי הצבא

סוף סוף גזרתם את החוגר, פשטתם את המדים ואתם מתפנים כדי להגשים את החלומות והתכניות שלכם שכוללות: טיול בעולם, עבודה, ולימודים באוניברסיטה.

איך אנחנו יודעים? פשוט כי התכנית הזו משותפת כמעט לכל החיילים המשוחררים שמסיימים את שירותם הצבאי. בנוגע לטיול הגדול אנחנו בטוחים שאתם מסתדרים לבד, אבל בנוגע ללימודים באוניברסיטה אנחנו כאן כדי לעזור. יצאנו לבדוק איך מתכוננים לזה, איך מתקבלים ומה צריך לדעת, וחזרנו עם מידע שכדאי לגזור ולשמור!

תנאי קבלה לאוניברסיטאות בארץ
המוסדות האקדמאים בארץ כוללים אוניברסיטאות ומכללות. כמות האוניברסיטאות קטנה בהרבה מכמות המכללות, ותנאי הקבלה נחשבים לנוקשים יותר. מה זה אומר? שיכול להיות מצב לפיו הנתונים שלכם יספיקו כדי להתקבל למכללה אבל לא יספיקו כדי להתקבל לאוניברסיטה. תנאי הקבלה משתנים בהתאם לאוניברסיטה עצמה ובהתאם לחוג הלימוד. כדי לבדוק אם אתם מתקבלים עליכם קודם כל לבחור חוג לימוד, אוניברסיטה ולברר באופן ספציפי. ברוב המקומות תנאי הקבלה כוללים ציון פסיכומטרי, ממוצע בגרויות ובמקומות מסוימים גם ראיון אישי או מבחן קבלה.

אני לא עומד בתנאי הקבלה לאוניברסיטה, מה אפשר לעשות?
במידה וגיליתם שהנתונים שלכם לא מספיקים כדי להתקבל ללימודי תואר באוניברסיטה תדעו שיש מה לעשות. קודם כל לא מדובר בגזירת גורל ותמיד ניתן לשנות את התמונה. תוכלו להיבחן שוב בפסיכומטרי ולנסות להשיג ציון גבוה יותר, תוכלו לשפר את הבגרויות שלכם ולהעלות את הממוצע, ותמיד תוכלו לבחור ללמוד במכללה שאליה הנתונים שלכם מספיקים.

דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים ללמוד באוניברסיטה
רגע לפני שאתם מתקבלים ללימודים באוניברסיטה חשוב שתדעו שזו לא הולכת להיות תקופה קלה בהכרח. בתור סטודנטים אתם צריכים מצד אחד להשקיע בלימודים ומצד שני לפרנס את עצכמם, משימה שיכולה להיות מאתגרת במיוחד. חשוב לדעת שניתן לשלם חלק מלימודי תואר באוניברסיטה על ידי הפיקדון הצבאי, דבר שיקל עליכם את התשלומים. כמו כן יש מילגות רבות שמתאימות לצעירים אחרי צבא ויאפשרו לכם לחיות בכבוד בתקופת הלימודים. ולמרות הקושי שתיארנו, חשוב לנו להגיד שזו הולכת להיות תקופה נפלאה ומעשירה שתקדם אתכם בחיים ותעניק לכם המון.