סלקום דרושים חיילים משוחררים

איך לבחור מה ללמוד אחרי הצבא?

רגע לפני שאתם מתעצבנים, רק נרגיע אתכם ונגיד לכם שאפשר גם להיזרק על החוף וגם לחשוב על מה ללמוד.

השתחררתם מהצבא, סיימתם שירות ארוך ומפרך, והגעתם למנוחה ולנחלה (או לפחות כך חשבתם). אלא שבמקום לתכנן באיזה חוף תרבצו היום ואיזה קוקטייל תשתו בערב, כולם חופרים לכם שאתם צריכים להחליט מה ללמוד. זה לא סותר וההחלטות האלו בטח שלא צריכות להפריע לתכנית שלכם לטייל בעולם. אפשר גם לעבוד או לנוח וגם להחליט מה ללמוד. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לקחת החלטות מושכלות שנכונות עבורכם.

לפני שמחליטים מה ללמוד צריך לחשוב במה נרצה לעבוד
לימודים אמורים להרחיב לנו את הדעת והאופקים מצד אחד, אבל גם לפתוח לנו אפשרויות תעסוקה מצד שני. לימודים צריכים להיות קרש הקפיצה שלנו ולאפשר לנו לפתח קריירה מצליחה. בדיוק בגלל זה אנחנו צריכים לחשוב קודם כל במה נרצה לעבוד כשנהיה גדולים ולפי זה לבחור את תחום הלימודים. אם תחשבו בצורה כזו תוכלו להתמקד במסלולי לימוד שיקדמו אתכם אל החלום המקצועי שלכם.

אפשר גם להסתכל על מסלולי לימוד מבוקשים
אם אין לכם מושג במה תרצו לעבוד ואין לכם שום רעיון לגבי מה תרצו ללמוד, אתם תמיד יכולים ללכת לפי העדר. תוכלו לבחון מהם מסלולי הלימוד הכי מבוקשים ולבחור לפי המדרג הזה. הרי מה שטוב לכל-כך הרבה אחרים חייב להיות טוב גם לכם, לא ככה? כמובן שכדאי להפעיל שיקול דעת ולא ללכת בצורה עיוורת אחרי המסלולים הכי מבוקשים, אבל זה בהחלט יכול לעזור לכם לקבל כיוון.

אבל הכי חשוב הוא לבחור תחום לימודים שמעניין אתכם
אומרים שמי שבוחר תחום לימודים שמעניין אותו מגדיל את הסיכויים להצלחה. כי עם כל הכבוד למסלולי לימוד מבוקשים או למקצועות נדרשים בשוק העבודה, בסופו של דבר אתם צריכים ללמוד משהו שמעניין אתכם. תואר אקדמי נמשך בדרך כלל שלוש שנים ואתם בטח לא רוצים להעביר את השנים האלו בשיעמום. מה גם שאם תעסקו במה שמעניין אתכם, תוכלו להתמיד בעבודה וכמובן להתפתח ולהתקדם. אז איך תדעו מה מעניין אתכם? לכו עם הלב שלכם! אנחנו בטוחים שהוא לא יאכזב אתכם. חשוב לזכור שאין החלטה טובה יותר או פחות, יש החלטה שנכונה ומתאימה לכם וזה מה שחשוב לזכור.