סלקום דרושים חיילים משוחררים

מכוני הכנה לפסיכומטרי

איפה כדאי ללמוד? איך נרשמים? כמה זה עולה? ומה בכלל לומדים שם? הכל בשורות הבאות. וכמובן שנאחל לכם המון בהצלחה!

עכשיו כשהשתחררתם מהצבא אתם בטח שומעים את המילה "פסיכומטרי" לפחות 5 פעמים ביום. "מתי תתחיל את הפסיכומטרי?" , "אתה חייב לעשות פסיכומטרי לפני הטיול לחו"ל", "תירשם כבר לפסיכומטרי" וכו´... אז לא, אנחנו לא מתכוונים להציק לכם גם בעניין (כי אנחנו בטוחים שיש מספיק מי שעושה את זה) , אלא רק לתת לכם מידע חשוב על מכוני הכנה לפסיכומטרי.
קורס הכנה לפסיכומטרי
זה נכון שאין חובה להירשם לקורס כזה ונכון שברמת העיקרון תוכלו ללמוד לבד ובעצמכם. למרות זאת הרוב הגדול של הצעירים בוחרים להירשם לקורס הכנה לפסיכומטרי ולקבל ממרצים מנוסים את כל הידע והכלים הדרושים להצלחה. בחינת הפסיכומטרי אינה דומה בדבר לבחינות אחרות, הן בכמויות החומר העצומות והן בדברים אחרים. קורס פסיכומטרי הוא הדרך הטובה ביותר להתכונן לבחינה המאתגרת הזו והוא הבחירה של רוב החיילים המשוחררים. הקורס נמשך בדרך כלל שלושה חודשים (לעתים יותר) והוא יכין אתכם להתמודדות עם עמידה בזמנים, ילמד אתכם שיטות לפתרון השאלות ועוד.

כמה עולה קורס הכנה לפסיכומטרי?
מכוני הפסיכומטרי קיימים בכל הארץ מצפון ועד דרום, כך שלא משנה היכן אתם מתגוררים תוכלו להירשם לאחד שכזה. העלות של קורס במכון הכנה לפסיכומטרי אינה נמוכה וכרוכה בתשלום של כמה אלפי שקלים. חיילים משוחררים בדרך כלל לא מחזיקים בסכומים כאלה (ככה זה כשאתה נמצא 2-3 שנים בצבא ולא מכניס כסף…). הבשורה הטובה היא שניתן לממן קורס פסיכומטרי מכספי הפיקדון הצבאי העומד לרשותכם ולכן אין באמת צורך להמתין עד שתחסכו את הסכום הנדרש.

קורס פסיכומטרי ללקויי למידה
צעירים משוחררים בעלי ליקוי למידה צריכים לבחור במכון הכנה מיוחד שמעביר קורס פסיכומטרי לליקויי למידה. קורס שכזה יהיה בדרך כלל בקבוצות קטנות במיוחד, בקצב אישי יותר והוא יותאם לצרכים הייחודיים של לקויי הלמידה. בשנים האחרונות ניתן למצוא יותר ויותר קורסים ייעודיים שכאלה והמציאות מוכיחה שהם יעילים במיוחד ומסייעים לסטודנטים לעבור בהצלחה את מבחן הפסיכומטרי. ישנן גם בחינות פסיכומטרי המותאמות לבעלי לקויות למידה והן יכללו הקלות כמו למשל תוספת זמן לפתרון הבחינה. כמובן שיש לעבור לשם כך אבחון ולהוציא אישור מיוחד.