סלקום דרושים חיילים משוחררים

איפה כדאי ללמוד משפטים?

פקולטות למשפטים באוניברסיטאות אל מול מכללות אקדמיות

חולמים להיות עורכי דין? להלך במסדרונות בתי המשפט ולייצג את הלקוחות שלכם? להילחם על הצדק ולהוציא את האמת לאור? תתחילו קודם כל בלימודי תואר ראשון במשפטים.
הדרך מהרגע שתתחילו ללמוד את התואר ועד שתשמשו כעורכי דין מורשים היא ארוכה במיוחד וכרוכה באי אלו מהמורות. מעבר לשלוש שנות הלימוד המחייבות תצטרכו לעבור התמחות בת שנה במשרד עורכי דין ולאחריה תיבחנו במבחני הלשכה שנחשבים למאיימים במיוחד. כל-כך מאיימים עד שבשנתיים האחרונות רבים מהבוגרים לא עוברים אותם ונאלצים לשוב ולהיבחן פעם נוספת כדי לשמש בתור עורכי דין מן המניין. אבל לפני שנגיע לבחינות ההסמכה נחזור רגע ללימודי התואר במשפטים. בתור צעירים אחרי צבא שמחפשים קריירה משפטית עומדות בפניכם שתי אופציות: לימודי משפטים באוניברסיטה או לימודי משפטים במכללה. לכל אחד מהמקומות יש את היתרונות והחסרונות שלו והבחירה שלכם צריכה להיות מונעת משיקולים אישיים שלכם.

תואר במשפטים באוניברסיטה
יש שיגידו שתואר במשפטים מטעם האוניברסיטה הוא נחשב הרבה יותר ופותח דלתות רבות יותר. יש שמאמינים שבוגרי האוניברסיטה יכולים למצוא התמחות ועבודה בקלות רבה יותר וגם להצליח בצורה טובה יותר בבחינות הלשכה. היוקרה של האוניברסיטה נחשבת ליתרון הגדול שמקבלים הבוגרים שמסיימים את הלימודים בהצלחה. אנחנו לא נוקטים צד בעניין אבל רק נגיד שרבים מעורכי הדין המצליחים בישראל הם בוגרי מכללות כך שהמציאות בשטח מראה דברים מעט שונים. לימודי משפטים באוניברסיטאות השונות בארץ נחשבים למאתגרים ביותר ומציבים תנאי קבלה נוקשים.

לימודי משפטים במכללות
זה לא שהחיים שלכם הולכים להיות קלים יותר (ממש לא), אבל ייתכן מאוד ויהיה לכם קל יותר להתקבל ללימודי משפטים במכללה. כיום מכללות רבות במיוחד בכל רחבי הארץ מציעות מסלולי לימוד לתואר במשפטים כאשר תנאי הקבלה נחשבים לנוקשים פחות מאלו שמציבה האוניברסיטה. זה נחשב ליתרון בולט בלימודים במכללה ומאפשר לסטודנטים רבים שלא מתקבלים לאוניברסיטה להשתלב בכל זאת בלימודי משפטים. למרות זאת, הלימודים אינם נחשבים לקלים וכרוכים בלמידה של ידע עצום, מבחנים, מטלות ודרישות גבוהות למדי. בוגרי לימודי משפטים במכללה יכולים להצליח בדיוק כמו אלו של האוניברסיטה ולהתברג לעבודה במשרדים נחשבים ביותר.

איפה כדאי ללמוד משפטים?
אז אחרי שסקרנו את היתרונות והחסרנות של לימודי משפטים באוניברסיטה אל מול המכללה אתם צריכים להחליט בעצמם. ההחלטה שלכם צריכה להיות מונעת משיקולים אישיים לכם, מהנתונים שלכם, מהשאיפות שלכם, החלומות שלכם ומהדברים שעליהם אתם מוכנים (או לא מוכנים להתפשר). זכרו שלאחר הלימודים ולאחר שתשתלבו במקום מסוים החשיבות של איפה למדתם הופכת שולית יותר והביצועים שלכם למשמעותיים ביותר. השקיעו בלימודים אחרי הצבא (איפה שהם לא יהיו), גלו רצינות, מסירות, מוטיבציה ואחריות וכך תגדילו את סיכויי ההצלחה שלכם.