סלקום דרושים חיילים משוחררים

פסיכומטרי אחרי השחרור

רגע לפני שאתם אורזים תיק גדול ונוסעים לכבוש את העולם כדאי שתחשבו על בחינת הפסיכומטרי.

גם אם הראש שלכם כבר לגמרי בחו"ל וגם אם הרגליים שלכם כבר מתחננות שתוציאו אותם לטראקים מסביב לעולם, תעצרו עוד רגע אחד. כך תוכלו לצאת לטיול אחרי שכבר עברתם את הבחינה שנחשבת ל"סיוט הגדול" של הסטודנטים לעתיד.
קחו לכם מספר חודשים, למדו היטב לבחינה, בצעו אותה וצאו לטיול בראש שקט. כשתחזרו ממנו כבר יהיה לכם "משהו ביד" ויהיה לכם קל יותר להתחיל את חייכם כבוגרים. רבים מהחיילים המשוחררים בוחרים לעשות פסיכומטרי אחרי השחרור (אבל ממש אחרי השחרור) וגם אנחנו מאמינים שמדובר במועד הנכון ביותר לעשות זאת.

קורסי פסיכומטרי לחיילים משוחררים
אנחנו חלילה לא רוצים להפחיד אתכם אבל חשוב לדעת ולהכיר בכך שבחינת הפסיכומטרי היא לא דבר קל. יש שיגידו שהיא קשה יותר מכל בחינה שתהיה לכם במהלך התואר אבל בוויכוח הזה לא ניקח צד. קורסי פסיכומטרי יעזרו לכם להתכונן לבחינה הזו בצורה הטובה ביותר והם ידאגו שתגיעו אליה מוכנים כמה שניתן. בקורס יעבדו איתכם על נושאי הבחינה, מיומנויות למידה, עמידה בזמנים, ושיטות מקצועיות שיעזרו לכם להצליח. ישנן מסגרות רבות שבהן תוכלו ללמוד את הקורסים: מכוני פסיכומטרי, מורים פרטיים, וכמובן שגם תוכלו ללמוד אליה בעצמכם וללא ליווי. כך או אחרת, זוהי בחינה שחייבים להתכונן אליה וממש לא ניתן (ולא כדאי) לגשת ללא הכנה.

קורס פסיכומטרי על חשבון הפיקדון הצבאי
מחיר קורס פסיכומטרי משתנה ממקום למקום אבל הוא נע בדרך כלל סביב כמה אלפי שקלים. חיילים משוחררים רבים מתקשים להציג סכומים כאלה מיד עם שחרורם אבל הבשורה הטובה היא שתוכלו לממש את כספי הפיקדון הצבאי שלכם לטובת העניין. שימו לב כי לא בכל מכון תוכלו לממש את הכספים ולכן יש לוודא מראש האם מדובר במקום שמוכר על-ידי צה"ל ומשרד הביטחון לתשלום מהפיקדון. האפשרות הזו מסייעת לצעירים להירשם לקורס פסיכומטרי מיד עם שחרורם מצה"ל וגם אם לא חסכו עדיין את הסכום הנדרש ללימודים.

הרשמה לפסיכומטרי
שימו לב כי במידה והחלטתם להיבחן בפסיכומטרי עליכם להירשם במועד המתאים. הרשמה לקורס פסיכומטרי אינה זהה להרשמה לבחינה ויש להקפיד על כך כדי להימנע ממפח נפש. חשוב להירשם במקומות המיועדים לכך במועד מוקדם ככל הניתן. בדרך כלל ההרשמה נפתחת בערך שלושה חודשים לפני הבחינה וכדי שלא תצטרכו לשלם תשלום גדול יותר (בצורה משמעותית) הקפידו להירשם במועד המתאים. רק הרשמה ותשלום יבטיחו את מקומכם בבחינה ויאפשר לכם לגשת במועד שאתם בוחרים.