סלקום דרושים חיילים משוחררים

שיפור בגרויות אחרי הצבא

יש כאלו שאת התיכון הם יעבירו בלימודים שקדניים, ישקיעו במטלות והכנה לבחינות, וישיגו תעודת בגרות מלאה בציון מצוין, ויש את אלו שלא.

אם אתם שייכים לאלו שתעודת הבגרות שלהם לא מספקת אותם (וזה בכלל לא משנה מה גרם לכך), תדעו שאף פעם לא מאוחר להשלים בגרויות. זה נכון שאפשר לעשות את זה תמיד, אבל אחרי צבא הוא הזמן המושלם. אתם כבר רגילים למסגרת נוקשה, אתם פנויים לזה, ואתם לקראת השלב של מחשבה על לימודים באקדמיה. בקיצור - אין זמן טוב מעכשיו כדי להשלים או לשפר בגרויות. הנה כל הפרטים

למה כדאי לשפר או להשלים בגרויות?
השתחררתם מהצבא ואנחנו די בטוחים שחלק גדול מהמחשבות שלכם עוסק בשאלה מה ללמוד ואיפה. רוב החיילים המשוחררים חושבים בשלב כזה או אחר על לימודים אקדמאיים והדרך לשם עוברת בתעודת הבגרות שלכם. כדי להתקבל ללימודים אקדמאיים תצטרכו להציג ציון ממוצע של תעודת הבגרות ולכן יש לה משמעות גדולה בתהליך. הממוצע בגרויות שלכם נמוך בשביל להתקבל למסלול הלימודים ? שיפור בגרויות יאפשר לכם להגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל ולכן מאוד כדאי לכם ללכת על זה. בשביל להגשים חלומות צריך להתאמץ! והתוצאה תהיה שווה את זה.

כמה זמן לוקח שיפור בגרויות?
נתחיל בזה שנגיד שכדי לשפר בגרויות צריך לפנות זמן. למרות שהבחינה עצמה אורכת שעתיים בלבד (לפעמים קצת יותר), הלימודים אליה נמשכים כמה חודשים. כדי לדעת כמה זמן עליכם לפנות בשביל זה, עליכם לראות כמה בגרויות עליכם להשלים. זכרו שלומדים במקביל לכל הבגרויות אך ככל שיש יותר בגרויות לשפר צריך לפנות יותר זמן. בהמשך החיים שלכם יהיה לכם קשה לפנות זמן ולכן התקופה של אחרי השחרור מצה"ל (ועוד לפני שתתחייבו לעבודה ולדברים אחרים) היא התקופה הטובה ביותר.

איפה כדאי לי לשפר בגרויות?
יש מכוני בגרויות בכל רחבי הארץ כך שכל אחד יוכל למצוא מקום שקרוב לביתו. בנוסף למכונים האלו תוכלו לשפר ולהשלים בגרויות במכינות קדם אקדמיות, אצל מורים פרטיים וכמובן באופן עצמאי עם חוברות ללימוד עצמי שניתן להשיג בחנויות הספרים. ניתן ללמוד קורס שיפור בגרויות על חשבון הפיקדון הצבאי (במקומות המוכרים), כך שגם אם אין לכם את הכסף באופן זמין (בכל זאת, עכשיו השתחררתם מצה"ל), תוכלו להתחיל את הלימודים.