סלקום דרושים חיילים משוחררים

לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון הם הדרך הטובה ביותר להיות מודעים לתהליכים הכלכליים הקריטיים שבמגרש הזה ולהצליח לשחק בו ולנצח

שוק ההון הוא עולם עצום ובלתי נגמר של ידע ואפשרויות שנוגע לכל אחד ואחד מאיתנו. בשוק המיוחד הזה פועלים גם גופים ואנשים פרטיים וגם חברות וארגונים ציבוריים. כספים רבים במיוחד מתגלגלים מידי יום בשוק ההון וכדי להתמצא ולהבין את הגורמים המשפיעים בו יש ללמוד ולהתמקצע בתחום.
צעירים אחרי צבא שמעוניינים בקריירה כלכלית מצליחה יכולים להשתלב במסגרות השונות של לימודי שוק ההון. במסגרת הלימודים תרכשו כלים ומיומנויות לבצע פעילות מסחרית ולהבין טוב יותר את העולם הכלכלי המורכב הזה. צפויה לכם עבודה מעניינת ומגוונת ואפשרויות תעסוקה רבות.

לימודי שוק ההון לתואר ראשון
המסגרת של לימודי שוק ההון כוללת העמקה משמעותית במושגים כלכליים רחבים ומאפשרת לרכוש הבנה וידע גדולים במיוחד. תואר BA בכלכלה, בנקאות או ראיית חשבון כולל בדרך כלל גם התמחות בפעילות בשוק ההון ומאפשר להשתלב במגוון משרות בתחום. במסגרת לימודי התואר תיחשפו לידע ושיטות פעולה שיאפשרו לכם להתמקצע בתחום ולמלא שורה של תפקידים בבנקים, חברות, ברשות לניירות ערך, ברשות המיסים, בבתי השקעות וגם לשמש כיועצים עצמאיים.

לימודי תעודה בשוק ההון
אלו מכם שלא מעוניינים להשתלב במסגרת של לימודים אקדמאיים שנמשכים בדר"כ על פני שלוש שנים יכולים לבחור במסלול המקוצר של לימודי תעודה. לימודי תעודה בשוק ההון יאפשרו לכם קורסים שונים בתחום: קורסי מסחר, קורסי הכרה של שוק ההון, קורסי ביטוח וייעוץ פנסיוני, שיווק משכנאות ועוד. שימו לב שכדי למלא תפקידים רבים בשוק תצטרכו להיות בעלי תואר ראשון באחד מתחומי הכלכלה ויחד עם זאת ישנם תפקידים שכן תוכלו למלא עם תעודה בלבד.

איפה לומדים לימודי שוק ההון?
כדי לבחור את מוסד הלימודים שבו תשתלבו עליכם קודם כל לבחור במסלול הלימודים המבוקשים. אם תחליטו לבחור בלימודי תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון תוכלו לעשות זאת באוניברסיטאות ובמכללות בכל רחבי הארץ. במידה ותבחרו בלימודי תעודה עומדות בפניכם אפשרויות רבות של מכללות ייעודיות שמציעות קורסים בשוק ההון בהתמחויות שונות. חשוב לבחור במוסד לימודים מוכר ובעל ניסיון שהלימודים בו מועברים על-ידי מרצים מנוסים ובעלי ידע רחב. לימודי תעודה כרוכים פעמים רבות במבחני הסמכה כאלה ואחרים וכדאי לבחור במכללה שמכינה למבחנים אלו.