סלקום דרושים חיילים משוחררים

טיפים בדרך אל הפסיכומטרי

בחינת הפסיכומטרי היא ללא ספק הבחינה ש"זכתה" ליחסי הציבור הגרועים ביותר. ככה זה כשאת בחינה שכולם כל כך מפחדים ממנה...

אז למרות הפחד והאימה, ולמרות החרדה והבהלה הבחינה הזו היא לגמרי אפשרית. ראייה לכך היא שכמעט כל מי שרוצה ללמוד באקדמיה עושה אותה בסופו של דבר ורבים אפילו מצליחים בה. הנה חמישה טיפים לחיילים משוחררים שיעזרו לכם לנצח אותה ולהצליח.

בחרו קורס מקצועי
זה נכון שאפשר להתכונן לבחינת הפסיכומטרי בלימודים עצמיים אבל המציאות היא שמדובר בקושי גדול במיוחד. מרבית מהנבחנים בוחרים ללמוד בקורס פסיכומטרי במטרה להתכונן בצורה הטובה ביותר לבחינה. הטיפ שלנו הוא לבחור בקפידה את הקורס. לבדוק בדיוק מה הוא כולל, מיהם המרצים וכמובן להישען על המלצות של אלו שלמדו בו לפניכם.

פנו לכך את הזמן הדרוש
לימודים לבחינת הפסיכומטרי דורשים זמן פנוי. למעשה מדובר בעבודה לכל דבר (במיוחד בשבועות שלפני הבחינה) וחשוב להבין זאת. זה אומר שעליכם לפנות לכך זמן ולדאוג לזמינות גבוהה ככל הניתן, גם אם תצטרכו לעבוד פחות ולעתים אף לא לעבוד כלל.

בחרו את אסטרטגיית הלמידה המתאימה עבורכם
במהלך לימודי הפסיכומטרי ילמדו אתכם מספר אסטרטגיות למידה. חשוב לבחון אותן ולבחור את זו שהכי מדויקת עבורכם. זכרו שמה שמתאים לאחד אינו בהכרח מתאים לאחר ורק דרך הניסיון והחוויה האישית תוכלו לבחור את הנכונה עבורכם. באופן כללי כנראה שתשמעו המון טיפים ועצות בנוגע לאסטרטגיות למידה אולם השורה התחתונה היא שרק אתם תוכלו להגיד מה נכון עבורכם.

נהלו נכון את הזמן
העניין עם בחינת הפסיכומטרי הוא שיש כמות גדולה (מה זה גדולה? עצומה!) של שאלות וכמות קטנה יותר של זמן. בקשו ממדריך הפסיכומטרי שלכם עצות וטיפים לניהול נכון של הזמן כדי שתוכלו לפתור בצורה טובה כמה שיותר שאלות. ניהול נכון של הזמן הוא חצי הדרך להצלחה בבחינת הפסיכומטרי.

האמינו בעצמכם
הטיפ הזה הוא חשוב במיוחד להצלחה! אמונה היא הבסיס להכל ובלי שתאמינו בעצמכם יהיה לכם קשה מאוד להצליח. זה לא שהאמונה מחליפה את הלימוד אבל היא בהחלט מחזקת אותו ומאפשרת להתמודד בקלות רבה יותר עם הבחינה. אז האמינו בעצמכם! אתם יכולים!